Якщо у вас є обліковий запис на платформі відеоконференцій Skype, у вас буде остання можливість скористатися ним 5 травня 2025 року. Microsoft припиняє підтримку сервісу після понад двадцяти років і переводить користувачів на Microsoft Teams. Яку спадщину залишить Skype? Ось ключові висновки з аналізів Businessinsider та The Guardian.
Підписатися отримати 6 випусків Forbes Україна з цікавими інтерв'ю, рейтингами та аналітикою, які тепер доступні зі знижкою 50% .
Перш ніж ми прийняли Zoom та Microsoft Teams, а FaceTime дозволив нам зв'язуватися з друзями чи родиною будь-коли з будь-якого місця, Skype домінував у сфері інтернет-дзвінків.
Революція Skype
Заснований у Люксембурзі у 2003 році, Skype був піонерською платформою для голосових дзвінків, спочатку використовуючи комп'ютери. Невдовзі після цього платформа включала функцію відеодзвінків, що ознаменувало початок ери «відео на вимогу», як зазначає Businessinsider.
Популярна категорія Гроші Дата 7 травня «Ми будемо раді, якщо США зароблять 350 мільярдів доларів». 12 незручних питань для українських переговірників щодо Угоди про надра. Інтерв'ю з командою під керівництвом Юлії Свириденко
Сьогодні, 5 травня, майже через двадцять п'ять років після свого створення, Skype офіційно закривається.
Цей розвиток подій не став несподіванкою. Як повідомляла The Guardian, ще в лютому Microsoft оголосила, що припинить підтримку Skype і зосередиться на платформі Teams, оптимізуючи комунікаційні рішення для своїх користувачів.
Оголошення про закриття Skype на комп'ютері та значок програми на смартфоні. Skype завершує свою роботу після 23 років. Фото Getty Images
Skype швидко здобув популярність завдяки своїм функціям аудіо- та відеозв'язку. Однак, за даними The Guardian, йому було важко встигати за технологічним прогресом нових платформ, таких як Zoom та Slack.
Під час пандемії та локдауну, які підвищили попит на онлайн-дзвінки для бізнесу, Microsoft не пропагувала Skype, а радше Teams, інтегруючи його з іншими програмами Office.
Колись відеоспілкування в Інтернеті було майже виключною територією Skype. Як зазначає The Guardian, цей сервіс був прикладом технології, яка була настільки поширеною, що стала дієсловом.
Наразі всі месенджери пропонують функцію відеодзвінків. Є також Zoom та Google Hangouts. Завантажте Slack або WhatsApp, і те, що колись було надзвичайним, раптом стане буденністю, як наголошує Businessinsider.
Однак для міленіалів Skype був моментом дива, а придбання веб-камери для ноутбука стало важливою віхою в їхньому дорослішанні. У роки свого становлення Skype справді втілював майбутнє.
10 травня 2011 року в Сан-Франциско: генеральний директор Microsoft Стів Баллмер (ліворуч) потискає руку генеральному директору Skype Тоні Бейтсу під час прес-конференції. Microsoft погодилася придбати Skype за 8,5 мільярда доларів. Фото Getty Images.