За словами нумізматів, 99,9% монет – навіть старих – звичайні. А тому заробити добрі гроші на їхньому продажу монет складно. Втім деякі екземпляри все ж таки можуть принести тисячі гривень – через свої особливості.
Так, за даними фахівців ресурсу “Монети-ягідки”, від 10 000 грн до 18 000 грн можна отримати на аукціонах за 10 копійок 1992 року різновиду 2.21ВАк. Її відрізняють:
середній зуб тризуба – гострий, вузький;
п’яте та сьоме зерно третього колоса – замкнуте;
гроно №2 – у формі тупокутного трикутника;
гурт з великою насічкою.
Також цінується 1 грн 1992 різновиду 1.1ААг – за них можуть заплатити від 10 000 до 20 000 грн. Цю монету теж можна впізнати за гладким гуртом без напису.
“На момент карбування ще не було інструменту для нанесення напису на гурт. Тому ці гривні вважаються “незакінченими”, – зазначають фахівці.
Як дізнатися, чи цінна монета
На око визначити, чи коштує наявна монета якихось грошей, навряд чи можна самостійно, адже іноді колекційною її робить малопомітна дрібна деталь. Тому краще показати копійку фахівцям.
Знайти їх можна у тематичних групах та пабліках у соцмережах, розповів редактор сайту “Монети-ягідки” Віталій Ткач. Він зазначив: щоб фахівець максимально точно визначив ступінь цінності монети, необхідно надіслати йому чітке фото:
аверс;
реверс;
гурту – адже “якщо, наприклад, насічка буде велика чи дрібна, це вже різні різновиди”.
За сам огляд, за його словами, грошей ніхто не візьме. Адже “на 99% монета нічого не вартує”.