Оновлені керівні принципи YouTube включають вимоги до розкриття інформації про контент, створений за допомогою ШІ, нові стандарти для «чутливих тем» і видалення діпфейків.
«Ми вимагатимемо від авторів розкривати інформацію про те, коли вони формують змінений або синтетичний матеріал, […] зокрема з використанням інструментів штучного інтелекту», — ідеться в документі.
Згідно з YouTube, інформація буде відображатися у вигляді мітки в описі. Якщо контент стосується «делікатних тем» — виборів, «безперервних конфліктів», криз у сфері громадської охорони здоров’я та чиновників — також буде більш помітною міткою у відеоплеєрі.
У YouTube пообіцяли взаємодіяти з творцями для кращого розуміння нових рекомендацій.
Контент тих, хто не дотримуватиметься правил, буде видалено. Незгодні можуть зіткнутися з «відстороненням від участі в партнерській програмі або іншими штрафними санкціями», попередило керівництво.
Окремо сервіс торкнувся теми генерованих ШІ діпфейків. Youtube інтегрує нову функцію, яка дасть змогу користувачам запитувати видалення синтетичного відео, яке «імітує ідентифіковану людину, включно з її обличчям або голосом, через процес запиту конфіденційності».
У рекомендаціях також попередили про видалення створених ШІ музики або вмісту, що імітує унікальний спів артиста.
Нагадаємо, у вересні корпорація Google представила нові функції на базі штучного інтелекту, які прискорять формування контенту для YouTube.
У серпні CEO сервісу Ніл Мохан поділився планами щодо впровадження штучного інтелекту в музичну індустрію. Він наголосив на швидкому розвитку технології та розповів про принципи платформи з її інтеграції.