«Київстар» повідомляє, що докладає зусиль для розгортання 5G
Клієнт запитав про терміни розгортання 5G
Жінка цікавиться, чому запровадження 5G в Україні розтягується. Ніяких активних зусиль оператора вона не сприймає. Відповідний коментар клієнт залишив 1 березня під постом компанії.
За її словами, вона не спостерігає прогресу Київстар у запуску 5G в Україні та спантеличена довготривалістю процесу.
«Коли 5G стане доступним в Україні і чому це триває так довго?» — запитує жінка.
Відповідь Київстар на запит жінки
Київстар звернувся до коментаря жінки, підтвердивши, що вони справді працюють над розгортанням 5G, і пообіцяв поділитися оновленнями, щойно вони стануть доступними.
«Впровадження технології 5G є невід’ємною частиною стратегії технологічного лідерства «Київстар». Передбачаючи сплеск попиту на мережу через 5G, компанія вже готує її різні сегменти, включаючи транспортну, базову та радіомережі, а також додаткові послуги. У рамках цієї підготовки в лютому 2024 року «Київстар» ініціював тестовий сегмент мережі 5G в офісі в Києві. Наразі за рішенням Мінцифри Ініціатива Transformation щодо пілотного комерційного тестування 5G у визначених зонах, наша компанія разом з іншими телекомунікаційними операторами взаємодіє з урядом щодо умов і термінів такого проекту. Вкрай важливо розробити комплексний план переходу від пілотної фази до повного розгортання 5G, уточнивши основні обов’язки держави та операторів.
Розгортання 5G в Україні
11 листопада 2024 року Уряд затвердив зміни до постанови, що регулює використання радіочастот. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“Ми запускаємо пілотну програму 5G в Україні. Три міста оцінюють сумісність 5G з військовим обладнанням. Пілот триватиме 2 роки і проходитиме в два етапи. Протягом періоду тестування НКРЕКП і Український державний центр радіочастот будуть стежити, щоб обладнання 5G не заважало військовим мережам. 5G може передавати дані на швидкості, яка в 10 разів перевищує 4G,” таким чином забезпечуючи нові можливості для високошвидкісного обміну даними. Це значний крок до повного розгортання 5G в Україні, яке ми прагнемо завершити до 2030 року.
Ця резолюція також надасть операторам більшу гнучкість — тепер частоти 2100 МГц можна використовувати не лише для 3G, але й для технологій 2G або 4G. Крім того, припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить їх для мобільного зв’язку.