У Київстар запитали, чому так довго триває перехід на 5G – відповідь оператора

«Київстар» повідомляє, що докладає зусиль для розгортання 5G

Київстар

Клієнт запитав про терміни розгортання 5G

Жінка цікавиться, чому запровадження 5G в Україні розтягується. Ніяких активних зусиль оператора вона не сприймає. Відповідний коментар клієнт залишив 1 березня під постом компанії.

За її словами, вона не спостерігає прогресу Київстар у запуску 5G в Україні та спантеличена довготривалістю процесу.

«Коли 5G стане доступним в Україні і чому це триває так довго?» — запитує жінка.

Відповідь Київстар на запит жінки

Київстар звернувся до коментаря жінки, підтвердивши, що вони справді працюють над розгортанням 5G, і пообіцяв поділитися оновленнями, щойно вони стануть доступними.

«Впровадження технології 5G є невід’ємною частиною стратегії технологічного лідерства «Київстар». Передбачаючи сплеск попиту на мережу через 5G, компанія вже готує її різні сегменти, включаючи транспортну, базову та радіомережі, а також додаткові послуги. У рамках цієї підготовки в лютому 2024 року «Київстар» ініціював тестовий сегмент мережі 5G в офісі в Києві. Наразі за рішенням Мінцифри Ініціатива Transformation щодо пілотного комерційного тестування 5G у визначених зонах, наша компанія разом з іншими телекомунікаційними операторами взаємодіє з урядом щодо умов і термінів такого проекту. Вкрай важливо розробити комплексний план переходу від пілотної фази до повного розгортання 5G, уточнивши основні обов’язки держави та операторів.

Розгортання 5G в Україні

11 листопада 2024 року Уряд затвердив зміни до постанови, що регулює використання радіочастот. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Ми запускаємо пілотну програму 5G в Україні. Три міста оцінюють сумісність 5G з військовим обладнанням. Пілот триватиме 2 роки і проходитиме в два етапи. Протягом періоду тестування НКРЕКП і Український державний центр радіочастот будуть стежити, щоб обладнання 5G не заважало військовим мережам. 5G може передавати дані на швидкості, яка в 10 разів перевищує 4G,” таким чином забезпечуючи нові можливості для високошвидкісного обміну даними. Це значний крок до повного розгортання 5G в Україні, яке ми прагнемо завершити до 2030 року.

Ця резолюція також надасть операторам більшу гнучкість — тепер частоти 2100 МГц можна використовувати не лише для 3G, але й для технологій 2G або 4G. Крім того, припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить їх для мобільного зв’язку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *