Чи може фізична особа-підприємець платити податки наперед і чи потрібно це робити, пояснив експерт

Усі сплачені податкові баланси переносяться на невизначений термін, і ваша переплата може залишатися в податковій службі на кілька років.

Смокович” fetchpriority=”high” width=”1200″ height=”675″ />

Податковий консультант Михайло Смокович

Є можливість сплати авансового податку. Це прямо передбачено Податковим кодексом України, зокрема статтею 295: платники єдиного податку мають можливість сплачувати єдиний податок авансово за весь звітний період (квартал або рік), але не пізніше кінця поточного звітного року. Чи є це необхідністю, з’ясовує податковий консультант Михайло Смокович.

«Тут питання виключно в тому, наскільки це зручно для вас. Я часто стикаюся з фізичними особами-підприємцями 1 і 2 груп, які на початку року обирають сплату єдиного податку за весь рік. Якщо можливість є, чому б нею не скористатися? Розмір податку для них залишається незмінним протягом календарного року, що дозволяє здійснювати попередні розрахунки», – пояснює Михайло Смокович.

У 2025 році ставки податку для фізичних осіб-підприємців 1 та 2 груп будуть такими:

  • ЄП ФОП 1 групи – 302,80 грн.
  • ЄП ФОП 2 групи – 1600,00 грн.

Фізичні особи-підприємці третьої групи зобов’язані сплачувати єдиний податок щоквартально за результатами звітного періоду не пізніше 50 днів після його закінчення. Тим не менш, багато хто вважає за краще робити щомісячні платежі або платити після кожного отримання доходу. Це особливо поширене серед ІТ-фахівців. Таким чином, ви можете вибрати спосіб оплати, який вам найбільше підходить. Головне, щоб усі платежі реєструвалися оперативно, а в день утримання податку на рахунку податкової інспекції було достатньо коштів. Усі сплачені податкові баланси постійно переносяться, і ваша переплата може залишатися в податковій службі протягом кількох років.

«Однак далеко заходити не варто. Через 3 роки після останньої діяльності на рахунку податкова податкова може вирахувати залишок податкових коштів! Раніше таке було», – зауважив Михайло Смокович.

Раніше «Інформатор» розповідав про те, як відбувається закриття ФОП — на що звернути увагу, на що звернути увагу, які документи зібрати, як подати заяву та, зрештою, які дії робити після закриття.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *