Після зниження облікової ставки з 22 до 20% в Україні остаточно зміниться тренд у сегменті банківських депозитів: ставки за гривневими вкладами знижуватимуться. Очікується, що до середини жовтня близько 70% комерційних банків переглянуть відсотки за депозитами.
При цьому середні ставки за вкладами у гривні від 3 до 6 місяців. скоротяться до 15% річних , а середні ставки за вкладами від 9 міс. до 1 року знизяться до 14-15% . Про це у коментарі розповів директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв.
За його словами, завдяки послідовності НБУ у цьому питанні банки вже встигли підготуватися до змін та заздалегідь розробили нові депозитні програми. “Власне цей тренд актуалізувався ще в червні, коли НБУ скоротив розмір облікової ставки з 25 до 22%”, – зазначив банкір.
У той же час чистий прибуток вкладників залишиться високим , упевнений Замотаєв. Вона становитиме до 4-5% на вклади від 3 до 6 міс. та до 5-6% на депозити від 9 міс. до 1 року. Цього вдається досягти за рахунок уповільнення інфляції (8,6% у річному вимірі за підсумками серпня) та поступового відновлення економіки.
Ще однією важливою тенденцією в сегменті гривневих вкладів є відновлення популярності вкладів терміном від 3 до 6 міс. Головні причини лежать на поверхні: незначний термін вкладу з досить високим ступенем прибутку . нових гривневих депозитів”, – спрогнозував банкір.
При цьому він вважає, що після зниження облікової ставки чистий прибуток за гривневими депозитами буде найбільш привабливим для громадян. Адже, наприклад, максимальний прибуток на вклади в доларах не перевищить 3,5%, а в євро – 2,5% (і це є досить оптимістичний прогноз, зазначає Замотаєв).
“Таким чином, незважаючи на зниження ставок за вкладами у національній валюті, їхня популярність залишатиметься досить високою: у жовтні порівняно з вереснем кількість нових вкладів у гривні може збільшитися до 12%, переважна більшість з яких – вклади строком від 3 до 6 міс.” .”, – резюмував фахівець.