Шахраї освоїли нову схему обману українців

Кіберзлочинці продовжують ошукувати українців, видурюючи в них кошти під виглядом заробітку в інтернеті. Однією з жертв шахраїв стала мешканка Прикарпаття, яка втратила таким чином 215 тис. гривень.

8084_1464708.jpg (68.72 Kb)

Як повідомили у ГУНП в Івано-Франківській області, мешканка Косівщини натрапила на оголошення з пропозицією про онлайн-заробіток в одному із мобільних додатків. За умовами “роботи” вона мала залишати відгуки та переглядати відео в мережі.

“За так звану роботу, аферисти обіцяли повертати непогані відсотки. Надалі, шахраї створивши довірливі відносини, перерахували на рахунок жінки зароблені нею кошти за виконану роботу. В подальшому шахраї запропонували збільшити заробіток, вклавши власні кошти. Жінка погодилась та перерахувала кількома платежами 215 000 гривень”, – повідомили поліцейські.

Коли ж потерпіла не отримала бажаного прибутку і не змогла повернути свої кошти, то звернулася до Нацполіції. Правоохоронці назвали пропозиції онлайн-заробітку від невідомих найпоширенішою схемою шахрайства, від якої потерпають українці. Не перевіривши інформацію, потерпілі переказують пройдисвітам свої заощадження.

Раніше українці вже ставали жертвами шахраїв-“роботодавців”. Такі випадки не поодинокі. Торік мешканка Тернополя, якій запропонували зарплату за перегляд відео в інтернеті та написання коментарів у соцмережах, втратила 100 тис. грн.

Як захиститися від шахраїв

Поліцейські попередили українців про декілька засобів, що допоможуть їм не потрапити на вудку онлайн-злочинців. Громадян закликають не довіряти таким оголошенням та не довіряти сумнівним пропозиціям:

надавати перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;
не довіряти пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма – скоріше за все це шахраї;
не переказувати кошти на невідомі рахунки;
не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім (дані картки, логін і паролі до онлайн банкінгу тощо);
не вводити конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *