На деяких громадян, які відкрили картки “Національного кешбеку” для зарахування 1 тисячі гривень за програмою “Зимова єПідтримка”, чекає неприємна несподіванка через можливе списання коштів за борги. Така процедура не заборонена законодавством, тому правоохоронні органи дійсно можуть арештувати відповідні рахунки.
Про це стало відомо з коментарів під постом на сторінці Єдиного порталу держпослуг Дія у соцмережі Facebook. Одна жінка розповіла, що отримала допомогу через застосунок Дія, але частину коштів було списано через борги за комунальні послуги.
Ця ситуація викликала чимало обговорень. Громадянка зазначила, що після сплати заборгованості за комунальні послуги з її рахунку все одно було стягнуто залишок у розмірі 307 гривень.
Фахівці Міністерства цифрової трансформації відповіли на запитання, підкресливши, що такі списання відповідають чинному законодавству України. Якщо існує судове рішення або інші підстави для накладення арешту на рахунок, правоохоронні органи можуть стягувати кошти навіть із карток, призначених для програм державної підтримки.
“Правоохоронні органи можуть накласти арешт на ваш рахунок за наявності відповідного рішення суду або іншої уповноваженої інстанції”, – зазначили у відомстві. Крім випадків списання коштів через заборгованість, українців цікавлять й інші особливості роботи програми “Національний кешбек”.
Один із користувачів, наприклад, поцікавився, як будуть розподілятися кошти у випадку різного терміну дії: коли 1000 гривень можна витрачати весь 2025 рік, а кешбек начебто діє лише до 31 січня. На це представники Дії дали чітке роз’яснення: програму “Національний кешбек” продовжено на 2025 рік, а отже, кошти, які будуть нараховані в межах цієї ініціативи, можна витрачати до кінця 2025 року.