Впровадження переглянутих правил резервування сприятиме швидкому розвитку енергонезалежних мереж технології xPON, навіть в умовах обстрілів і відключень електроенергії, тим самим гарантуючи надійний зв’язок і безперебійну роботу основних підприємств і державних установ.
Бронювання через Дію
Постачальники послуг та оператори матимуть можливість резервувати команди, які будуватимуть енергоефективні мережі. Зміни до відповідної постанови уряд ухвалив 4 березня, повідомляє Мінцифра.
“Українцям необхідно підтримувати зв'язок за будь-яких обставин. Для цього важливо розвивати мережі Інтернету та мобільного зв'язку, які можуть витримувати перебої в електропостачанні. Після обговорення з ключовими стейкхолдерами телекомунікаційної галузі були сформульовані та схвалені урядом зміни до процедур бронювання для операторів мобільного зв'язку та інтернет-провайдерів”, – йдеться у повідомленні.
Усі будівельні бригади матимуть право резервувати:
- провайдери, які розгортають мережі xPON і мають планове будівництво щонайменше на один календарний рік;
- оператори, які будують енергоефективні мережі вздовж магістралей і національних доріг.
“Також важливо, щоб оператори та провайдери були визнані Мінцифрою критично важливими підприємствами. Наразі ми розробляємо критерії, як ту чи іншу компанію можна додати до цього переліку. Наша ціль – забезпечити до 2030 року не менше 75% українців доступом до фіксованого гігабітного Інтернету. Встановлення нових правил резервування прискорить розвиток енергонезалежних мереж за технологією xPON, незважаючи на обстріли та відключення електроенергії”, забезпечення надійного зв’язку та безперебійної роботи життєво важливих підприємств і державних установ, щоб ви завжди могли зв’язатися з близькими, зв’язатися з екстреними службами або отримати доступ до послуг через Дію всього за кілька кліків», – зазначили в Мінцифри.
Як повідомляв Інформатор, 28 лютого Кабінет міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних в Україні під час мобілізації та воєнний час. Ці зміни вносяться до постанови № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 27 січня 2023 року.
У резолюції зазначено:
- зарахування особового складу, призваного на військову службу за мобілізацією після 18 травня 2024 року, до загального обліку резервістів;
- звільнення державних установ від вимоги 72-годинної перевірки даних для працівників під час бронювання;
- скорочення строку відсторонення працівників підприємств, установ, організацій до п'яти днів;
- запровадження місячного терміну оцінки середньої заробітної плати працівників при визначенні критично значущих для економіки підприємств.
Також Кабінет міністрів доручив Пенсійному фонду та Міністерству цифрової трансформації у місячний термін налагодити електронний зв’язок між реєстром застрахованих осіб та Єдиним державним веб-порталом електронних послуг для перевірки інформації щодо заробітної плати військовослужбовців.
Як повідомляв раніше Інформатор, 25 лютого Кабінет міністрів продовжив перехідний період у нових правилах бронювання до 31 березня, надавши додатковий місяць для підприємств, які ще не підтвердили статус критичності.