Як зазначили представники держпідприємства, використання сонячної енергії доцільно в сонячні дні.
Електрика в Україні
В «Укренерго» наголошують, що в сонячні дні краще використовувати енергоємні побутові прилади вдень. Це пояснюється тим, що сонячні електростанції (СЕС) виробляють більше електроенергії, яку потрібно використовувати під час їх роботи. Інакше електроенергія буде втрачена, оскільки її неможливо буде зберігати, що призведе до фінансових збитків для держави.
Чи є різниця у споживанні енергії між двома послідовними робочими днями з однаковою температурою? Може здатися, що існує кілька факторів, які призводять до помітних відмінностей. Однак є, в першу чергу, завдяки ефективності сонячної генерації.
В «Укренерго» зазначають, що ще до масштабного вторгнення українські споживачі (як домогосподарства, так і підприємства) почали масово встановлювати сонячні панелі. Одні мали на меті скоротити свої витрати на електроенергію, тоді як інші прагнули отримати прибуток, продаючи надлишок енергії назад у мережу.
Масштабні наступи Росії на енергетичну інфраструктуру дали додаткову мотивацію: багато споживачів вирішили підвищити свою енергетичну незалежність, встановивши сонячні батареї у своїх будинках або на робочих місцях. В даний час вплив сонячної енергії на енергетичну систему є досить значним.
Для запобігання технічним проблемам Укренерго просить споживачів постаратися обмежити використання потужних електроприладів у сонячну погоду лише в денний час. У компанії зазначають, що в сонячні дні сонячні електростанції виробляють найбільше електроенергії з 10:00 до 16:00 , і громадянам рекомендується використовувати енергоємні пристрої в цей період, якщо день сонячний.
Графік споживання електроенергії від Укренерго
На ілюстрації представлено два графіки, що ілюструють споживання енергії протягом двох послідовних днів у березні — один у середині робочого тижня та з приблизно однаковою середньодобовою температурою. Перший день похмурий, а наступний сонячний. Різниця в рівнях енергоспоживання (станом на 9:30) перевищила 9%. Це суттєво.
Окрім споживання, погода зараз значно впливає на генерацію (виробництво електроенергії), адже промислові сонячні електростанції працюють так само ефективно, як і побутові. Для цієї енергії повинні бути споживачі; інакше, щоб зберегти баланс в енергетичній системі, генерацію необхідно згортати.
Експортувати надлишок енергії не завжди є доцільним, оскільки сусідні країни (наприклад, Польща) мають загальну встановлену потужність сонячних електростанцій, яка значно перевищує українську. Крім того, сонячна погода часто буває одночасно в багатьох країнах.
Шляхи зниження витрат електроенергії
У травні в Україні можуть зрости тарифи на електроенергію для різних груп громадян. Наразі тариф на електроенергію для більшості становить 4,32 грн/кВт-год. Проте громадяни можуть заощадити. Цього можна досягти, встановивши двозонні лічильники. Нічний тариф становить 2,16 грн/кВт/год і діє з 23:00 до 07:00 ранку.
Найбільш відчутну економію можна досягти, регулюючи час споживання енергії. Це означає, що високоенергетичні прилади, такі як бойлери, пральні машини та обігрівачі, повинні працювати вночі. За словами урядовців, такий підхід може призвести до економії до 30% на рахунках.
Віктор Ожогін захищає Україну з 2014 року
Інформатор закликає Президента присвоїти йому звання Героя України