Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до 1 травня 2025 року.
Триває кампанія з декларування доходів фізичних осіб, тому особи, які офіційно працюють (мається на увазі сценарії працевлаштування, коли податок на доходи фізичних осіб утримується із вашої зарплати, на відміну від випадків, коли ви отримуєте дохід як приватний підприємець), повинні знати про своє право на податкову знижку від держави. Адвокат Назар Яськів роз’яснює процес повернення частини податків.
Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України на податкову знижку можуть претендувати фізичні особи – громадяни України, які:
- отримувати заробітну плату, з якої утримується ПДФО;
- понесли протягом звітного року певні витрати (які дійсно будуть відшкодовані).
Як отримати податкову знижку
«Для отримання податкової знижки ви як платник податку повинні подати декларацію про майновий стан і доходи до органу ДПС за місцезнаходженням. До цієї декларації необхідно додати підтверджуючі документи (такі як квитанції, чеки, платіжні доручення, договори про надання послуг, документи, що підтверджують спорідненість тощо, що стосуються витрат, які підпадають під податкову знижку), а також ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до 1 травня 2025 року», – констатує Назар Яськів.
Витрати, які підлягають податковій знижці, включають:
- Оплата навчання – за себе або родичів першого ступеня або осіб, які перебувають під опікою, за умови, що оплата здійснюється навчальним закладам України.
- Пожертвування та благодійні внески – у тому числі внески неприбутковим організаціям, але не більше 4% від загального доходу.
- Відсоткові платежі за іпотечним кредитом – покривають частину відсотків, нарахованих за кредит.
- Страхові внески та пенсійні внески – пов'язані з полісами довгострокового страхування життя, недержавними пенсійними схемами та договорами з недержавними пенсійними фондами.
- Витрати на допоміжні репродуктивні технології – витрати, пов’язані з допоміжними репродуктивними послугами, обмежуються однією третиною доходу із заробітної плати за звітний податковий рік.
- Комунальні платежі – витрати, пов'язані з оплатою державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, у тому числі державне мито.
- Витрати на будівництво (придбання) доступного житла – витрати на будівництво (придбання) доступного житла.
- Витрати на оренду – для внутрішньо переміщених осіб (за певних умов).
- Витрати на придбання акцій підприємства Дія City – витрати на придбання акцій, емітованих особою, яка визнана резидентом Дія City.
Як раніше повідомляв Інформатор, кожна фізична особа, яка проживає в Україні, має знати про свої податкові зобов’язання, у тому числі про те, які податки сплачуються, їх особливості та розміри. Недотримання може призвести до заходів відповідальності з боку податкових органів. З переліком необхідних платежів можна ознайомитися за вказаним посиланням.