Полтавка в ЦПСУ дізналася, що її квартира зареєстрована не за ІПН – що вирішив суд

Резиденція жінки була зруйнована через триваючі військові дії, що спонукало її вимагати компенсації.

ASC

В АСН жінка виявила, що відсутність інформації про державну реєстрацію права власності на її квартиру пов’язана з тим, що відповідний об’єкт нерухомості зареєстрований за неправильним ІПН.

Через додаток «Дія» вона подала прохання про надання матеріальної допомоги на відновлення зруйнованої квартири за державною програмою «єРеконструкція». Однак вона не змогла задовольнити цей запит, оскільки її майно — квартира — не значилося в Єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У ЦРАЦС уточнили, що відсутність відомостей про державну реєстрацію її права власності пов’язана з реєстрацією нерухомого майна за неправильним ІПН. Про це йдеться в ухвалі Лохвицького районного суду Полтавської області, оприлюдненій 26 липня 2023 року.

Відповідно до договору дарування квартири від 21 травня 2005 року, посвідченого приватним нотаріусом, жінка є законним власником квартири. Реєстрація права власності підтверджується довідкою КП «Бюро технічної інвентаризації» від 20.10.2010 р. У договорі дарування від 21.05.2005 р., який сприяв державній реєстрації права власності на квартиру, вказано ідентифікаційний код фізичної особи. На підставі довідки ГУ ДФС у м. Києві від 24 квітня 2023 року про зміну реєстраційного номера облікової картки платника податків внесено зміни до реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Вищезазначена квартира, яка належить заявнику, була зруйнована внаслідок активних бойових дій на території Слов’янського району Донецької області, внаслідок військової агресії Російської Федерації. У квітні 2023 року через додаток «Дія» вона подала заявку на фінансову підтримку для відновлення свого пошкодженого майна — квартири в селі Тетянівка Слов’янського району — за державною програмою «єРеставрація». Однак вона не змогла зареєструвати цю заяву, оскільки її майно — квартира — не значиться в Єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Під час звернення до ЦРЛ їй повідомили, що відсутність інформації про державну реєстрацію її права власності пов’язана з реєстрацією нерухомого майна за помилковим ІПН.

Яке рішення виніс суд?

Апеляцію жінки задовольнили. Суд ухвалив рішення про визнання за нею права власності на квартиру на підставі правовстановлюючого документа-договору дарування від 21.05.2005 р. Встановлення факту права власності необхідно для державної реєстрації права власності громадянки на квартиру у відповідних органах, які здійснюють реєстрацію прав власності.

“Таким чином, проаналізувавши повний комплект документів у справі, враховуючи відсутність заперечень заінтересованої особи щодо клопотання позивача про підтвердження факту права власності на правовстановлюючий документ, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав для встановлення факту права власності на правовстановлюючий документ. У зв'язку із зазначеними розбіжностями в реєстраційному номері платника податків, які були надані під час проведення державної реєстрації права власності на квартиру, заявнику було заявлено позбавлена можливості реалізувати свої права на отримання компенсації за пошкоджене майно», – категорично зазначив суд.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *