Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до 1 травня 2025 року.
Поточна ініціатива звітування щодо декларацій про доходи фізичних осіб означає, що офіційно працевлаштовані особи (мається на увазі випадки працевлаштування, коли податок на доходи фізичних осіб утримується із заробітної плати, а не фізичні особи, які заробляють як підприємці), повинні знати про своє право на податкову знижку від уряду. Адвокат Назар Яськів роз’яснює процес повернення частини податків.
Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України громадяни України можуть отримати податкову знижку, якщо:
- отримувати дохід у вигляді заробітної плати, з якої утримано ПДФО;
- понесені протягом звітного року конкретні витрати (які підлягають відшкодуванню).
Порядок отримання податкової знижки
«Для отримання податкової знижки ви як платник податку повинні подати декларацію про майновий стан і доходи до органу державної податкової служби за місцем реєстрації. До цієї декларації необхідно додати підтверджуючі документи (копії квитанцій, рахунків, платіжних доручень, договорів про надання послуг, документи, що підтверджують спорідненість тощо, фактично все, що стосується витрат, які можуть бути включені до податкової знижки), а також паспорт та посвідчення особи. номер декларація про майновий стан і доходи – до 1 травня 2025 року», – пояснює Назар Яськів.
Прийнятні витрати для податкової знижки охоплюють:
- Плата за навчання – для себе або родичів першого ступеня чи утриманців за умови, що оплата здійснюється навчальним закладам України.
- Благодійні пожертви – внески неприбутковим організаціям, розмір яких не перевищує 4% від загального доходу.
- Відсотки за іпотечним кредитом – частина відсотків, сплачених за іпотечним кредитом.
- Страхові та пенсійні внески – за договорами довгострокового страхування життя, недержавними пенсійними планами, договорами з недержавними пенсійними фондами.
- Витрати на допоміжні репродуктивні технології – виплати за допоміжні репродуктивні послуги, обмежені однією третиною доходу, отриманого як заробітна плата у звітному податковому році.
- Виплати державних послуг – витрати, пов’язані з усиновленням дитини, у тому числі державне мито.
- Витрати на будівництво (придбання) доступного житла – витрати, понесені на будівництво або придбання доступного житла.
- Вартість оренди – стосується внутрішньо переміщених осіб (за певних умов).
- Придбання акцій підприємства Дія City – витрати, пов’язані з придбанням акцій у юридичної особи, яка є резидентом Дія City.
Як раніше повідомляв Інформатор, кожен житель України повинен знати про свої податкові зобов’язання, в тому числі про сутність і суму податкової заборгованості. Інакше це може призвести до притягнення податкових органів до відповідальності. З повним переліком обов’язкових платежів можна ознайомитись за вказаним посиланням.