Як українські акції та облігації відреагували на суперечку Зеленського та Трампа

28 лютого у Вашингтоні відбулася скандальна зустріч за участю Трампа, Венса та Зеленського. Президент США розкритикував Зеленського за його небажання продовжувати мирні переговори, через що українську делегацію попросили покинути Білий дім.

Володимир Зеленський і Дональд Трамп

Володимир Зеленський і Дональд Трамп

Вранці 3 березня курси українських акцій на Варшавській фондовій біржі (ВФБ) впали на 6-15%, що стало наслідком розбрату між лідерами України та США 28 лютого, який суттєво знизив шанси на досягнення миру найближчим часом. Також знизилися ціни на українські єврооблігації.

За даними WSE, ціна акцій Milkiland впала на 14,79%, а агрофірми Agroton і IMC, які володіють прифронтовою землею, впали на 11,01% і 9,09% відповідно. KSG-Agro подешевшав на 8,58%, а Астарта, найбільший виробник цукру в країні, впав на 6,42%. Акції компанії Coal Energy, яка раніше демонструвала стрімке зростання через зупинку шахт через війну, впали на 14,99%. Крім того, Кернел, найбільший виробник нафти в Україні, чиї акції не входять до індексу через низький рівень вільного обігу, знизився на 6,18% після значного падіння на 26,12% напередодні.

Навпаки, на Лондонській фондовій біржі, де вплив роздрібних інвесторів менш виражений, ніж на ВФБ, ціна акцій МХП, найбільшого виробника курятини в Україні, у понеділок впала на 0,66%, тоді як акції гірничорудної компанії Ferrexpo знизилися на 0,54%.

Ціни українських єврооблігацій також зіткнулися з падінням. Як повідомляє Reuters, найбільш істотне зниження спостерігалося за цінними паперами з погашенням в 2035 році, які подешевшали на 3,63 цента до 61,68 цента за долар. За даними Tradeweb, це найнижча ціна за останній місяць. Був додатковий тиск на варанти ВВП України, виплати за якими прив’язані до економічних показників країни, їх ціна впала більш ніж на 2 центи до трохи вище 80 центів.

Reuters зазначає, що український борговий ринок останнім часом відчуває надзвичайну волатильність. У середині лютого Трамп назвав Зеленського «диктатором» і почав зміцнювати зв’язки з Росією, що призвело до різкого падіння цін на українські облігації. Однак наприкінці лютого відбулося часткове відновлення через очікування угоди про видобуток корисних копалин, яка може призвести до підтримки США в конфлікті. Цей оптимізм згас, коли Зеленський раптово перервав свій візит у Вашингтон у п’ятницю, де мала бути підписана угода, йдеться у звіті.

Також знизилися котирування українських корпоративних єврооблігацій. Так, цінні папери ДТЕК Енерго та ДТЕК Нафтогаз подешевшали на 1,48% та 1,07% відповідно, НАК Нафтогаз України подешевшав на 0,83%, Укренерго – на 0,17%, Метінвест – на 0,1-0,5%. Незмінними на ранок 3 березня залишилися лише котирування цінних паперів “Укрзалізниці”.

Суперечка в Білому домі

28 лютого президент України Володимир Зеленський відвідав США з офіційним візитом. Під час брифінгу між ним і Трампом виникла розбіжність щодо триваючого конфлікту в Україні.

Цей обмін викликав бурхливу реакцію віце-президента Джей Ді Венса, а потім і самого Трампа. Таким чином, дискусії завершилися передчасно, і українські представники залишили Білий дім.

Після цього Трамп окреслив свої умови для відновлення переговорів із Зеленським у заяві для ЗМІ, стверджуючи, що український лідер має висловити бажання миру. Натомість Трамп звинуватив Зеленського в тому, що він просто обговорював агресію російського лідера Володимира Путіна.

Повідомлення припускають, що в результаті сварки в Білому домі Дональд Трамп може зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним раніше, ніж передбачалося спочатку. Крім того, найближчим часом може відбутися другий раунд переговорів між американськими та російськими представниками.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *