До 120 тис. грн: ФОП з інвалідністю може отримати компенсацію за облаштування робочого місця

Урядова ініціатива допоможе вам обладнати робоче місце спеціальними меблями, обладнанням або придбати додаткове обладнання, наприклад, ліфт чи пандус.

інвалідністю” fetchpriority=”high” width=”1200″ height=”675″ />

Людина з інвалідністю

З 18 березня фізичні особи-підприємці та самозайняті особи з інвалідністю зможуть отримувати державну фінансову допомогу на облаштування робочих місць. Про це 19 березня повідомило Мінекономіки.

«Ми розширили доступ до програми, дозволивши людям з інвалідністю, які є самозайнятими особами чи приватними підприємцями, а також тим, хто планує розпочати власну справу, отримувати компенсацію за оснащення свого робочого місця спеціальними меблями, обладнанням, а також за придбання допоміжного обладнання, такого як ліфти чи пандуси. Ми очікуємо, що ця програма допоможе ще більшій кількості людей у створенні інклюзивного робочого середовища. За час її реалізації ця ініціатива вже має підтримали понад півтори тисячі роботодавців», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Крім того, тепер роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця для інваліда війни, який повертається на роботу. Раніше компенсація була доступна лише за нове працевлаштування. Якщо постраждалий ветеран повертався на попередню роботу, роботодавець не отримував жодної виплати, оскільки це не класифікувалося як нова робота.

Відповідно до рекомендацій програми розміри компенсацій за створення робочих місць для осіб з інвалідністю є такими:

  • до 120 тис. грн – для створення робочих місць для інвалідів І групи;
  • до 80 тис. грн – інвалідам ІІ групи.

Заявку на отримання компенсації за облаштуванням на робочому місці можна подати онлайн на порталі Дія або особисто, звернувшись до центру зайнятості за місцем діяльності.

Щоб подати заявку онлайн, роботодавець, фізична особа-підприємець (ФОП) або самозайнята особа повинні:

  • увійти на портал Дія за КЕП;
  • заповнити заяву: надати інформацію про особу з інвалідністю та адаптоване робоче місце;
  • додати документи, що підтверджують трудову діяльність, придбання допоміжних засобів та документ, що підтверджує інвалідність працівника/фізичної особи-підприємця/самозайнятої особи;
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву в ЦЕП.

Заявка буде розглянута протягом 10 робочих днів. У разі схвалення кошти будуть зараховані на рахунок заявника протягом 5 днів.

Важливо зазначити, що Уряд запустив програму відшкодування роботодавцям витрат, пов’язаних з облаштуванням робочих місць для людей з інвалідністю, у серпні 2023 року. З початку 2025 року за цією програмою роботодавці отримали 34 млн грн компенсації для створення 448 робочих місць для людей з інвалідністю. У 2024 році програмою скористалися понад 1,5 тис. підприємців, які створили близько 2 тис. робочих місць для людей з інвалідністю. Держава відшкодувала бізнесу витрати на загальну суму 129 млн грн. Ініціатива щодо компенсації роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю є частиною флагманського проекту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується відповідно до Національної стратегії формування безбар’єрного простору в Україні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *