Олег Пендзин зазначив, що є і стримувальний фактор – купівельна спроможність українців.
Українцям варто очікувати подорожчання м’яса. Для цього є кілька об’єктивних причин, які впливають на ринок.
Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі “Суспільного радіо” зазначив, що одна з головних причин подорожчання м’яса – підвищення цін на корми, зокрема зернові. При цьому він вказав, що 70% вартості курятини – це комбікорм. Крім того, експерт зазначив, що в Україні зменшується виробництво м’яса.
“Потрібно розуміти, що свинини завжди досить багато вироблялися в домогосподарствах населення. Зараз об’єктивно через зменшення кількості робочих рук по селах кількість виробництва свинини зменшується. Тобто теоретично на ринку мала б зменшуватися пропозиція і як наслідок зростати ціна”, – пояснив Пендзин.
Водночас він вказав, що все ж таки ціна на м’ясо зросла “дуже незначно” порівняно з минулим роком. Також економіст нагадав, що багато чого ще залежить і від купівельної спроможності населення, яка стримує ріст цін і змушує українців переглядати продуктовий кошик на користь дешевших варіантів.
Крім цього, він розповів, що дешевий сегмент продуктів “досить серйозно зростає” через сезонні чинники, пов’язані з падінням врожайності цього року через важкі погодні умови.
“Коли ми дивимося з вами на овочі, на хліб, на макаронні вироби, на крупи, насамперед на овочі. Вони, безперечно, сьогодні демонструють надзвичайно велике зростання, до 50% взагалі. Уся група овочів, а, наприклад, картопля вже у 2-2,5 раза вища, ніж була минулого року. Буряк, морква, капуста набагато дорожчі, ніж були минулого року”, – підсумував Пендзин.