В Україні прискорилася інфляція: що твориться з цінами

Здорожчання продуктів харчування в Україні у грудні 2024 року стало результатом збільшення виробничих витрат, зокрема закупівельних цін на сировину. Самі оброблені продукти (тобто не сирі, а які піддалися, наприклад, консервуванню, випіканню тощо) здорожчали на 14,7%.

61_33-1-e1730288035874.jpg (55.91 Kb)

Про це розповіли у Нацбанку. Там зазначили: на зростання їх вартості наприкінці минулого року також вплинуло пожвавлення зовнішнього попиту.

“Високими темпами зростали ціни на хліб, борошняні й кондитерські вироби, а також м’ясо- та молокопродукти. Також швидше зростали ціни на соняшникову олію під впливом низьких обсягів переробки”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, зміни курсу зумовили прискорене подорожчання деяких імпортних товарів. Зокрема:

чаю;
риби;
морепродуктів;
кави та шоколаду – на які також вплинула “обмежена пропозиція на світових ринках”.
Сирі продукти у 2024 році здорожчали на 13,2%. При цьому в грудні зростання цін на них у річному обчисленні сповільнилося порівняно з листопадом.

“Повільніше зростали ціни на курятину та яйця на тлі розширення пропозиції, зокрема через потепління. Дещо повільніше зростали ціни на овочі та фрукти завдяки активізації імпорту. Натомість зростання цін на борошно, крупи та молоко пришвидшилося під впливом підвищення вартості сировини та виробничих витрат. А зниження цін на цукор і свинину сповільнилося”, – розповіли у Нацбанку.

Загалом за підсумками грудня 2024 року річна інфляція в Україні прискорилася до 12% – нового максимуму за рік. Це більше, ніж очікувалося, – НБУ прогнозував інфляцію за підсумками року до 10%.

Одним із ключових драйверів загального зростання цін стало подорожчання продуктів харчування. Найбільше за рік у ціні додали овочі, які через неврожай подорожчали аж на 48,3% порівняно з минулим груднем.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *