Південнокорейські дослідники розробили носимий екзоскелет «залізної людини». Він дає змогу людям із частковим або повним паралічем нижньої частини тіла ходити, підійматися сходами та долати перешкоди.
Робот WalkON Suit F1 здатний підійти до користувача і допомогти йому встати. Команда Корейського інституту науки та технологій заявила, що прагне створити робота, який легко інтегрується в повсякденне життя людей з обмеженими можливостями.
Дослідник Кім Син Хван, який сам є параплегіком, продемонстрував прототип, що дає змогу йти зі швидкістю 3,2 км/год і підійматися сходами.
«Він може підійти до мене, де б я не перебував, навіть якщо я сиджу в інвалідному кріслі. Робот допоможе встати та вдягнути його, що є однією з найбільш характерних особливостей», — зазначив Хван.
Екзоскелет зроблений з алюмінію і титану, важить 50 кг і оснащений 12 двигунами, які імітують рух суглобів людини. Він має датчики на підошві та у верхній частині тіла для забезпечення рівноваги під час ходьби, які відстежують 1000 сигналів на секунду.
Лінзи на передній частині робота працюють як очі, вони аналізують оточення, визначають висоту сходів і виявляють перешкоди.
Інший член команди Пак Чон Су зазначив, що надихнувся фільмом «Залізна людина». Після його перегляду він подумав, що було б чудово створити робота-помічника в реальному житті.
Робот із Китаю
Заснований колишнім співробітником Huawei Technologies Пеном Чжихуей дворічний стартап Agibot запустив масове виробництво людиноподібних роботів. Про це пише SCMP.
Джерело: SCMP.
Шанхайська компанія випустила 962 ботів загального призначення для комерційного використання. Фірма подолала суттєві перешкоди на шляху до запуску, витративши два роки на втілення ідеї, підкреслив Чжихуей.
Huawei найняла 31-річного інженера 2020 року в межах програми молодих талантів «Genius Youth» для роботи над ШІ-проєктами в орієнтованому на обчислення підрозділі техгіганта. Його пости про винаходи на кшталт роботизованої руки, натхненної «Залізною людиною», стали вірусними в китайських соціальних мережах.
У грудні 2022 року Чжихуей покинув Huawei, а в лютому наступного року заснував Agibot. Його фірму підтримують великі інвестори на кшталт HongShan, Hillhouse Investment і BYD.
OpenAI також зацікавлена в розробці людиноподібних роботів, дізнався The Information.
У 2021 році компанія відмовилася від цих амбіцій, без особливого розголосу закривши підрозділ робототехніки.
На ринку гуманоїдних роботів найбільш відомою є компанія Tesla. У жовтні фірма Ілона Маска провела масштабну презентацію, на якій її роботи ходили серед людей на заході, танцювали, розмовляли з гостями та робили коктейлі.
Нагадаємо, у червні мільярдер заявив, що Optimus доведуть капіталізацію Tesla до $25 трлн.
Пізніше він спрогнозував створення 10 млрд людиноподібних роботів вартістю від $20 000 до $25 000.