Українцям у Viber надсилають підозрілі повідомлення

Українцям в онлайн-месенджерах почали надсилати підозрілі повідомлення. У них йдеться про нібито відкриття фінансових рахунків, які пропонується перевірити за посиланням. Робити цього в жодному разі не можна, оскільки посилання використовуються для крадіжки даних.

1897_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

Про це йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України. “Не перейдіть за цими посиланнями і не вводьте особисті дані. Блокуйте відправника та повідомляйте про шахрайство у відповідні служби”, – йдеться в повідомленні.

Судячи з опублікованих ЦПД скріншотів, небезпечні повідомлення надходять, серед іншого, у месенджер Viber. Принаймні, саме його інтерфейс видно на знімках екрана.

“У месенджерах українці почали отримувати повідомлення з невідомих номерів про нібито відкриття їхніх фінансових рахунків. Щоб перевірити так званий особистий рахунок, користувачам пропонують перейти на посилання в повідомленні”, – розповіли фахівці.

Вони попереджають: такі розсилки – чергова шахрайська схема. Мета зловмисників – виманити особисті дані або змусити користувача перейти на сайт фішингу.

Не тільки фішинг: шахраї в Україні вигадали ще одну схему з Viber

Зловмисники також використовують нову схему Viber, змушуючи користувачів передавати SMS-коди активації. В результаті жертви втрачають доступ до облікових записів.

Як повідомляють фактчекери проекту BRAMA, шахраї діють під виглядом представників відомих компаній – банків, мобільних операторів чи популярних онлайн-сервісів. Вони надсилають повідомлення до Viber або дзвонять, повідомляючи, що для підтвердження реєстрації або активації нового тарифу необхідно ввести SMS-код, який користувач отримає на телефон. Цей код використовується для активації облікового запису Viber на іншому пристрої.

Щойно жертва повідомляє, шахраї отримують повний контроль над її акаунтом. Це дозволяє їм:

переписуватись від імені користувача з його контактами, поширюючи шахрайські схеми;
отримати доступ до особистих повідомлень, що може призвести до витоку конфіденційних даних;
шантажувати жертву або її контакти, вимагаючи гроші за повернення доступу до облікового запису;
змінити налаштування облікового запису, зробивши його недоступним для власника.
Щоб уникнути злому, ніколи не передавайте стороннім особам коди підтвердження, блокуйте підозрілі контакти. Використовуйте конфіденційність для захисту облікового запису.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *