Українцям радять не бігти купувати долари

Національний банк України (НБУ) не дає прямих прогнозів курсу гривні до долара та інших іноземних валют. Однак з макроекономічних розрахунків регулятора випливає, що Нацбанк може очікувати зростання курсу долара на 7,5-10% на рік. Якщо такі підрахунки вірні, у 2024-му середньорічний курс опиниться на рівні 39 грн, а у 2026-му – 46,1 грн. Втім, скуповувати долари, сподіваючись заробити на курсі, українцям все одно не радять.

7916_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Такі цифри озвучив керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій. За його оцінкою, нацбанківські прогнози середньорічного курсу долара такі:

2024 рік – середньорічний курс 39 грн/дол.
2025 рік – 41,9 грн/дол. (+7,5% у річному обчисленні);
2026 рік – 46,1 грн/дол. (+10% рік до року).
“Йдеться про середньорічний курс. А ось зрозуміти бачення НБУ щодо курсу на кінець року значно складніше”, – уточнив аналітик.

Він також підкреслив, що ймовірні оцінки Нацбанку дещо нижчі, ніж у Міжнародного валютного фонду (МВФ). У фонді, нагадаємо, вважають, що у 2024 році гривня може суттєвіше просісти до американської валюти – більш ніж до 40 грн/дол. На 2026-й МВФ прогнозує середньорічний курс на рівні 47,5 грн/дол.

“Якщо ми виходитимемо з принципу красивих чисел, а також уявлятимемо, що Нацбанк бачить монотонне збільшення курсу долара на всьому прогнозному періоді, то мені здаються найбільш ймовірними такі оцінки на кінець наступних років: 40,5 (це більш менш відповідає консенсус-прогнозу, який збирає сам Нацбанк), а далі +8% на рік та ще +10% на рік”, – резюмував Паращий.

Слід враховувати, що це лише припущення, адже Нацбанк не коментує курсової політики. Проте експерт очікує, що регулятор залишить у силі досить жорстку монетарну політику.

“Інший важливий висновок-рекомендація: не біжіть купувати долари. Бо гривневі фінансові інструменти будуть давати вам більший дохід. Так, наприклад, якщо ви сьогодні купите долар, то за наступні три роки він зароблятиме вам у середньому 8,2% річних у гривні. Якщо ви сьогодні придбаєте трирічні ОВДП, то зароблятимете значно більше (приблизно 18,5% річних)”, – резюмував експерт.

За прогнозами банкірів, наступного тижня (12-18 лютого) курс готівкового долара в Україні очікується в межах 37,8-39 грн. При цьому на ринку спостерігається деяка знервованість через затримки з надходженням допомоги від міжнародних партнерів України.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *