В Україні зношені гривня можна обміняти в будь-якому українському банку, якщо зберіглось щонайменше 55% загальної площі. При цьому після обміну доларів за правилами у клієнта є 15 хвилин щоб передумати і скасувати обмін.
Про це йдеться в роз’ясненні НБУ. Як пояснив регулятор, пошкоджені гривні можна обміняти за умови, що 55% загальної площі банкноти непошкоджені. Обміняти можна у відділеннях усіх українських банків. У деяких випадках може знадобитися дослідження національної валюти, яке Національний банк проводить безкоштовно.
Водночас іноземну валюту старого зразка варто перевірити на сайті центрального банку тієї країни, валюту якої хочете обміняти, чи не втратила банкнота платіжну спроможність. У деяких випадках таку валюту можна обміняти у будь-якому обмінному пункті. Наприклад, у випадку з банкнотою 500 євро або доларами, надрукованими після 1914 року, які залишаються платіжними засобами. Проте в інших випадках валюту можна обміняти лише у центральних банках країн-емітентів.
Ще одне правило, про яке знають не всі українці: долари можна повернути назад, якщо після їх обміну пройшло не більше 15 хвилин. “Ви можете провести зворотну валютно-обмінну операцію упродовж 15 хвилин після обміну. Але лише якщо маєте квитанцію чи розрахунковий документ. Це передбачено Постановою правління НБУ №2 “Про затвердження Положення про здійснення операцій із валютними цінностями”, – пояснив регулятор.
За прогнозами банкірів, наступного тижня (12-18 лютого) курс готівкового долара в Україні очікується в межах 37,8-39 грн. При цьому на ринку спостерігається деяка знервованість через затримки з надходженням допомоги від міжнародних партнерів України.