Зеленський підписав закон про підвищення податків — чого очікувати українцям

Верховна Рада України

Поширити

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 11416-д про історичне підвищення податків. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Головні тези:

  • У 2025 році українці можуть очікувати значного підвищення податків.
  • Однією з ключових змін є підвищення військового збору для фізичних осіб та підприємців, а також ставок податку на прибуток для банків та інших фінансових установ.
  • Уряд вже працює над механізмами впровадження нових податкових змін, які будуть стосуватися громадян, бізнесу та соціальних програм надалі.

В Україні значно підвищаться податки

За даними заступника голови податкового комітету Ярослава Железняка, закон набере чинності після публікації: його опублікують 30 листопада — буде дійсним 1 грудня.

Якщо рахувати що кожен день без закону коштував 270+ млн грн для бюджету, то ось ці 44-и дні затримки (поки Зеленський не підписав — ред.) = -12 млрд грн для бюджету армії. У 2024-му році принесе лише 8 млрд грн. У 2025-му = вже 141 млрд грн.

Поширити

Підвищення податків містить такі зміни:

  • Підвищення військового збору із зарплат фізосіб (включаючи учасників режиму "Дія.Сіті") з 1,5% до 5% — з дати набуття чинності законом. Виняток — військовослужбовці (залишиться 1,5%).

  • Збільшення з 1 січня 2025 року військового збору з інших доходів громадян (крім зарплат) з 1,5% до 5%.

  • Запровадження військового збору в розмірі 10% від мінімальної зарплати (наразі — 800 грн) для фізосіб-підприємців першої, другої та четвертої груп.

  • Запровадження військового збору для ФОПів третьої групи в розмірі 1% від доходу.

  • Підвищення ставки податку на прибуток за 2024 рік для банків з 25% до 50%. Оскільки вони вже сплатили податки за старою ставкою за більшу частину цього року, то новий податок запроваджується ретроспективно ("заднім числом").

  • Підвищення ставки податку на прибуток для небанківських фінансових установ (крім страхових компаній) з 18% до 25% з 1 січня 2025 року.

  • Запровадження щомісячних авансових платежів з податку на прибуток для АЗС: 30, 45 або 60 тис. грн за кожну станцію залежно від її типу. Сума переплат не буде враховуватися для зменшення податкових зобов'язань у майбутньому.

  • Запровадження авансового внеску з податку на прибуток для пунктів обміну валют у розмірі 700 євро за кожен пункт обміну в Києві, 600 євро — у містах з населенням понад 50 тис. осіб, 200 євро — для інших населених пунктів.

  • Запровадження мінімального податку на землю в розмірі 700 грн і 1 400 грн за гектар.

  • Запровадження щомісячної звітності щодо ПДФО, військового збору та єдиного соціального внеску з 1 січня 2025 року. Раніше у Верховній Раді це пов'язували із запровадженням "економічного бронювання", але зараз ця норма необхідна для моніторингу відповідності заброньованих новим вимогам.

  • Звільнення "національного кешбеку" від оподаткування ПДФО та військовим збором у 2024-2025 роках.

  • Підвищення ренти на видобуток щебеню, глини, граніту та піску — не менше 5 дол. за тонну.

Що відомо про зарплати, пенсії та субсидії у 2025 році

Мінімальна заробітна плата залишиться на рівні 8 тис грн на місяць (48 гривень на годину), без підвищення з 1 січня.

Середня заробітна плата прогнозується на рівні 24 389 грн. Це зростання пов'язане з необхідністю утримання кадрів та залучення нових працівників на фоні дефіциту робочої сили.

Також до 1 липня 2025 року Кабінет міністрів має розробити законопроєкти, що уніфікують підходи до перерахунку пенсій, призначених за спеціальними законами. З 1 березня 2025 року передбачено проведення індексації пенсій.

На допомогу в оплаті житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного палива, а також зрідженого газу виділено 42,3 млрд грн. Кількість отримувачів субсидій скоротиться на 400 тис осіб.

Поширити

Источник: online.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *