Nord Stream 2 AG, яка є дочірньою компанією “Газпрому”, програла позов у Суді Євросоюзу. Вона безуспішно намагалася оскаржити директиву, що поширює правила внутрішнього ринку природного газу на газопроводи з третіх країн.
Головні тези:
- Зміни до газової директиви ЄС передбачали рівні умови для газотранспортних трубопроводів, що з’єднують держави-члени та треті країни.
- Nord Stream 2 AG намагалася оскаржити відокремлення систем транспортування від видобутку газу та доступ третіх сторін до систем транспортування.
- Після неуспішної апеляції компанія Nord Stream 2 AG продовжила інвестувати у газопровід “Північний потік-2”.
Що важливо знати про рішення ЄС
Журналісти звертають увагу на те, що мовиться про рішення офіційного Брюсселю, яке було ухвалене ще 5 років.
Відповідно до нього були ухвалені зміни до так званої "газової директиви", які мали на меті гарантувати ідентичне застосування правил до газотранспортних трубопроводів, що з'єднують дві або більше держави-члени, та трубопроводів з третіх країн.
Що важливо розуміти, зокрема ці правила передбачали відокремлення систем транспортування від систем видобутку і постачання, а також доступ третіх сторін до систем транспортування.
Однак у випадку трубопроводів між державою-членом ЄС і третьою країною, будівництво яких було завершено до дати набрання чинності змін, а саме 23 травня 2019 року, директива передбачала можливість ухвалення відступу від правил державою-членом ЄС, де розташована перша точка з'єднання такого трубопроводу з мережею цієї держави-члена.
Поширити
Що відомо про ще один провал Nord Stream 2
Дочірня компанія російського монополіста “Газпром” оскаржила зміни у Суді ЄС, який постановою від 20 травня 2020 року відхилив цей позов як неприйнятний.
Згодом стало відомо, що Nord Stream 2 AG подала апеляцію до Суду справедливості (Court of Justice) ЄС.
Ще 2 роки тому Суд справедливості постановив, що позов, поданий Nord Stream 2 AG, є частково прийнятним. На тлі цього рішення справу повернули до Суду загальної юрисдикції для винесення рішення по суті позову, і той у новому рішення відхили позов Nord Stream 2 AG.
Суд пояснює, що компанія Nord Stream 2 AG продовжувала інвестувати в свій газопровід протягом періоду, коли вона не мала впевненості в тому, що законодавство ЄС і надалі не застосовуватиметься до її газопроводу.
Поширити
Окрім того, наголошується: той факт, що російська компанія не змогла скористатися цим відступом, не завадив їй експлуатувати газопровід "Північний потік-2" і отримати належний прибуток на свої інвестиції.
Источник: online.ua