Крах російської економіки. Коли він станеться та що на це впливає

Поширити Джерело:  online.ua

Економіст Віталій Шапран переконаний в тому, що саме Україна своїми чіткими та спланованими діями зможе максимально наблизити момент знищення російської економіки. Однак не варто розраховувати на швидкі результати.

Головні тези:

  • Організація кризи в нафтовій галузі, ліквідація лідерських позицій та обрізання резервів РФ – це головні шляхи для наближення економічного краху РФ.
  • Важливою стратегією наближення краху російської економіки є також її відлучення від технічного прогресу.
  • Україна та її союзники мають можливість наблизити економічний крах Росії, використовуючи різноманітні стратегії та фактори внутрішньої та зовнішньої політики.
  • Поточна ситуація в російській економіці свідчить про її вразливість.

Що відомо про стан російської економіки на тлі її війни проти України

 Віталій Шапран звертає увагу на те, що темп зростання ВВП країни-агресорки з січня по травень 2024 року склав 5%, при річному прогнозі в 2,8%.

Інфляція в червні 2024 року досягла 8,6% в річному вимірі.

Обидва показники вказують на те, що економіка рф далека від катастрофи. В мене немає 100% довіри до цих цифр, втім оцінок з інших джерел не маємо. Очевидно, що і зростання ВВП є більшим за прогноз, та й інфляція — це не турецькі 71,6%.

Віталій Шапран

Український економіст

За словами експерта, станом на сьогодні російська економіка тримається на трьох китах:

  • видобуток енергетичної сировини (історичний тренд);

  • обробна промисловість (пожвавлене державними витратами);

  • будівництво (державні витрати плюс проєктні та іпотечні схеми фінансування)

  • Попри те, що в Україні звикли скаржитися на “недієвість” західних санкцій, вони все ж таки працюють та дають позитивний ефект, однак він не настільки потужний, як би хотілося.

    Через санкції та корумповану систему управління російська економіка зараз знаходиться в значно гіршому стані ніж у 2019-2021 рр. Для початку кризи цілком буде достатньо такого собі “пострілу Аврори” — шоку, який змусить економічних агентів змінити лінію поведінки та викличе панічні настрої. Прикладом є реакція населення та бізнесу на бунт Пригожина. “Пострілом Аврори” для початку кризи може бути: обвальне падіння цін на нафту (варіант розпаду СРСР), смерть Путіна або початок відкритої війни між його оточенням, велика техногенна катастрофа і т.д, — пояснює Віталій Шапран.

    Поширити

    Завдання України наразі — організувати російській економіці такий “постріл Аврори” якомога швидше.

    Фото: facebook.com/shapranv

    Як наблизити економіку РФ до краху

    За словами експерта, є декілька шляхів. Для найкращого ефекту — не можна ігнорувати жодний з них.

    Організація кризи в нафтовій галузі.

    Що важливо розуміти, нафтова галузь залишається постачальником ресурсів, які підтримують профіцит фінансів і вмикають мультиплікативне пожвавлення економіки через обробну та будівельну галузь. Ліквідація лідерських позицій нафтової галузі в країні-агресорці має стосуватись не тільки цін, але й її спроможності здійснювати значні обсяги експорту.

    Окремий удар може бути нанесений по тіньовому танкерному флоту. Росіяни активно відхрещуються від нього, але в його існуванні ви можете не сумніватись. На

    Віталій Шапран

    Український економіст

    Обрізання резервів

    Як зазначає економіст, замороження міжнародних резервів РФ та коштів частини російських державних компаній — це цікавий досвід для росіян, який прирівнює їх до Ірану.

    Не можна також забувати про неофіційні резерви країни-агресорки.

    Саме завдяки їм Кремль не тільки використовують накрадені кошти для інвестицій в економіку, але і для обходу санкцій.

    Мені дуже шкода, але ні нам, ні нашим союзникам тут похвастатись немає чим. На мою думку, «опрацювання» активних заходів по неофіційним фондам РФ є зараз більш важливим ніж заходи по штучному згортанню нафтової галузі РФ, — наголошує експерт.

    Поширити

    Відлучення від технічного прогресу

    Ні для кого не секрет, що у країні-агресорці дуже мало виробляють власних продуктів, які розраховані на кінцеве споживання.

    Тимчасове піднесення ВПК, машинобудування та інших складних галузей не гарантує їм технічного лідерства. Тим більше, що літаки з імпортозаміщеними деталями падають, кораблі тонуть, а якась частина продукції, яку вони називають російською, на 95% виробляється з контрабандних деталей.

    Віталій Шапран

    Український економіст

    Як наголошує експерт, відлучення Росії від прогресу повинно лише набирати обертів, при чому краще, щоб це було саме в сегменті устаткування для виробництва, а також для промислового або комерційного транспорту і зв’язку.

    Віталій Шапран переконаний у тому, що Україна та союзники мають непогані шанси досить оперативно загнати Росію у глухий економічний кут.

    Особливо враховуючи той факт, що Путін почав кудись дуже-дуже поспішати.

    Безглуздий візит Орбана в форматі Київ-Москва-Пекін, звірячі теракти в Києві та в інших містах України, орієнтовані на залякування українців, численні скарги російських експортерів на розрахунки з КНР, невдалий травневий візит Путіна до КНР і т.д. — забагато цих факторів, показують що Кремлю потрібна передишка, — зазначає економіст.

    Поширити

    Україна та партнери обов’язково повинні скористатися тим, що ворог просто почав видихатися.

    Источник: online.ua

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *