Кількість інвесторів, які володіють криптовалютами на суму щонайменше мільйон доларів, досягла 172 300 осіб. Це на 95% більше ніж роком раніше, випливає зі звіту Crypto Wealth Report 2024 компанії Henley & Partners.
The Crypto Wealth Report 2024 is a unique publication for followers of digital assets and private wealth and investment migration trends — whether global citizens, crypto investors, wealth managers, or private bankers.https://t.co/Z5WFJoJjmR#crypto #digitalassets pic.twitter.com/8Kdob9I3GP
— Henley & Partners (@HenleyPartners) August 27, 2024
Кількість мільярдерів у цифрових активах збільшилася до 28 персон (на 27%), а володарів мільйонних статків у біткоїні налічується вже 85 400 — +111% рік до року.
Експерти зазначили, що капіталізація ринку за період зросла на 89%, з $1,2 трлн до $2,3 трлн.
На думку голови групи приватних інвесторів Henley & Partners Домініка Волека, випереджальне зростання статків, особливо великих, пов’язане з появою криптовалютних біржових фондів.
«Криптовалютний ландшафт 2024 року мало схожий на своїх попередників. Ралі біткоїна до більш ніж $73 000 у березні встановило новий історичний максимум, тоді як довгоочікуване схвалення спотових біткоїн– і Ethereum-ETF у США вивільнило потік інституційного капіталу», — заявив аналітик.
Тепер наростають очікування щодо «приєднання до вечірки» Solana, додав Волек.
Засновник Wealth Mastery Ларк Девіс підкреслив важливість другої за капіталізацією криптовалюти «як ключового гравця ринку».
«Більша частина того, що побудовано в криптовалютах, створено на Ethereum, засновано на блокчейні або переводить ліквідність назад в екосистему», — вважає він.
Сінгапур зберіг звання головного криптохаба
Експерти Henley & Partners також розглянули привабливість різних юрисдикцій через призму інвесторів у цифрові активи. Вони відзначили домінування Сінгапуру як головного криптохаба, з лідерством у сферах технологічних інновацій, нормативно-правової бази та розвитку інфраструктури.
Слідом у рейтингу розташувався Гонконг, що вирізняється «економічними засадами і дружньою податковою політикою». ОАЕ посіли третє місце шляхом переваг фіскального режиму і цифрової економіки що швидко зростає.
У жодній із трьох юрисдикцій не стягується податок на приріст капіталу, що є істотною перевагою для криптоінвесторів, підкреслили аналітики.
Нагадаємо, 59% представників керуючих компаній заявили про готовність збільшити частку цифрових активів у клієнтських портфелях, згідно з опублікованим у серпні опитуванням юридичної фірми Barnes & Thornburg.