Криптовалютна біржа Binance перебуває у стійкому фінансовому становищі, тому вона не розглядає можливості IPO. Про це заявив CEO платформи Річард Тенг в інтерв’ю CoinDesk.
«З п’ятого місяця роботи Binance стала прибутковою, при цьому дуже обачною з точки зору витрат. Тож тема [IPO] наразі не обговорюється», — зазначив він.
За дев’ять місяців перебування на чолі біржі Тенг зосередився на її перетворенні в організацію під управлінням ради директорів. Серед найближчих цілей — вибір юрисдикції для відкриття штаб-квартири.
Зусилля біржі спрямовані на підвищення прозорості, включно з поліпшенням відносин зі світовими регуляторами та збільшенням витрат на комплаєнс — на 36% у 2023 році порівняно з 2022 роком.
«Йдеться про створення стійкого підприємства, яке не тільки буде успішним протягом наступних кількох років, а й продовжить процвітати протягом наступних 50-100 років», — додав Тенг.
За словами CEO Binance, екс-глава Binance Чанпен Чжао (CZ), який відбуває чотиримісячний тюремний термін, наразі не бере участі в повсякденній діяльності компанії або ухваленні рішень. Водночас його партнерка і співзасновниця біржі Йі Хе, як і раніше, залишається «найважливішою частиною» управлінської команди.
«Йі бере участь у різних аспектах бізнесу. Вона дуже талановита і дуже незалежна людина», — розповів Тенг.
Він також повідомив, що компанія не розглядала можливість залучення коштів для потенційного розмивання частки CZ. Статус злочинця в екс-CEO становить меншу складність для регулювання, ніж можуть подумати сторонні спостерігачі.
«Ми тісно співпрацюємо зі світовими регулювальними органами. У багатьох місцях по всьому світу це не проблема. Там, де це може стати проблемою, ми частково вирішили це питання», — зазначив Тен, маючи на увазі ліцензії та дозволи в Таїланді, Дубаї, Індії та Бразилії.
Єдина країна, в експансії якої Binance наразі не зацікавлена, — це США, які в листопаді минулого року наклали на біржу штраф у розмірі $4,3 млрд.
За інформацією Bloomberg, у 2024 році торгова платформа планує найняти 1000 осіб. Більшу частину нових співробітників компанії спрямують у комплаєнс-команду, збільшивши штат із нинішніх 500 до 700 осіб. Також Binance витратить понад $200 млн на дотримання нормативних вимог.
Тенг розповів, що біржа отримує дедалі більше запитів від правоохоронних органів з усього світу — 63 000 у поточному році порівняно з 58 000 у 2023 році.
Крім того, компанія досі розглядає окремий позов від SEC за звинуваченням у продажу цінних паперів без належної реєстрації.
За словами Тенга, призначені агентствами США спостерігачі — Forensic Risk Alliance і Sullivan & Cromwell — уже розпочали оцінку фінансової звітності біржі та відстеження транзакцій.
Нагадаємо, у серпні троє криптоінвесторів подали до федерального суду Сіетла позов проти Binance та її засновника Чанпена Чжао. Вони стверджують, що їм не вдалося повернути вкрадені активи, оскільки біржа не змогла запобігти відмиванню грошей.