Інвестиційний банк Goldman Sachs і торгова фірма DRW Holdings у звітностях для SEC повідомили про додавання до портфелів пов’язаних із криптовалютами біржових фондів.
Перша установа на кінець липня утримувала акції спотових BTC-ETF від BlackRock, Fidelity, Grayscale, Invesco Galaxy, Bitwise, WisdomTree і Ark 21Shares на $418,7 млн.
У першому інструменті банк виявився третім за величиною власником після Millennium Management і Capula Management. Вартість 9 млн цінних паперів IBIT, що належать банку, становила $238,6 млн.
Зі свого боку DRW Holdings повідомила, що володіє біржовими продуктами на базі BTC і ETH на суму понад $195 млн, які здебільшого спрямовані на інвестиції в Grayscale Ethereum Trust ($150 млн).
Аналітики K33 зафіксували непряме збільшення Норвезьким фондом національного добробуту позиції в біткоїні за підсумками першого півріччя з 1508 BTC до 2446 BTC.
The Norwegian sovereign wealth fund (NBIM) indirectly owns 2,446 BTC, an increase of 938 BTC from December 31, 2023.
The growth likely originates from pre-determined algo-based sector weighting and risk diversification. It's unlikely to stem from an intentional choice to amass… pic.twitter.com/8HBIbemgNU
— Vetle Lunde (@VetleLunde) August 14, 2024
Це сталося завдяки підвищенню частки акцій MicroStrategy, MARA, Coinbase і Block у портфелі.
«Зростання, ймовірно, обумовлене заздалегідь встановленим алгоритмом зважування секторів і диверсифікацією ризиків. Навряд чи це пов’язано з навмисним вибором на користь нарощування вкладень», — пояснили фахівці.
Раніше Morgan Stanley дозволив консультантам рекомендувати деяким клієнтам BTC-ETF.
До кінця першого кварталу 2024 року 13 із 25 найбільших хедж-фондів США володіли продуктами на базі біткоїна, згідно з River.
Нагадаємо, у травні глава відділу цифрових активів BlackRock Роберт Мітчник заявив про очікування нової хвилі припливу коштів у спотові BTC-ETF завдяки участі інституціоналів.
У квітні схожий прогноз представили аналітики Bernstein.