Стрімкий розвиток ШІ ставить під питання досягнення безсмертя, зазначив колишній кандидат на пост президента США Золтан Іштван у розмові з Decrypt.
«Коли я тільки починав захоплюватися рухом [трансгуманістів], я вірив, що нам залишилося всього 20 років до досягнення екстремального продовження життя. Але тепер, завдяки ChatGPT, я думаю, загальний штучний інтелект (AGI) з’явиться задовго до появи біотехнології, що дає змогу жити вічно», — сказав він.
На думку експерта, загальний штучний інтелект несе загрозу через сингулярність, у рамках якої ШІ більше не буде контролюватися людьми.
«Тож, можливо, нашою головною загрозою для досягнення безсмертя або життя без обмежень є штучний інтелект, сценарій із „Термінатора“. Я не кажу, що це обов’язково станеться. Я намагаюся сказати, що коли я починав займатися ШІ в галузі продовження життя, ми рухалися в одному темпі, і раптово, за останні два роки, ChatGPT і ШІ пішли набагато швидше, ніж науки про життя», — підкреслив Іштван.
Колишній кандидат у президенти побоюється, що ШІ замість допомоги людству в досягненні трансгуманістичного майбутнього вирішить цього не робити з різних причин.
«Я турбуюся, що мине лише рік, перш ніж [ШІ] скаже: „Навіщо мені створювати синтетичні людські органи для людей, якщо ви, хлопці, руйнуєте планету“ або щось на кшталт цього. Раптом ШІ скаже: „Я просто не зацікавлений у допомозі людям“. Це була б логічна реакція для будь-якого виду, який стає дуже могутнім», — зазначив експерт.
Попри побоювання, він з оптимізмом дивиться на можливість використання технологій для значного подовження життя, заміни кінцівок і підключення мозку до комп’ютерів.
Впровадженням нейрочипів зараз займається компанія Neuralink Ілона Маска. У червні вона успішно імплантувала мозковий чіп-імплантат першому добровольцю, а нещодавно запланувала другу аналогічну операцію.
Нагадаємо, у липні CEO децентралізованої ШІ-мережі SingularityNET Бен Герцель розповів про те, як штучний інтелект наближає людство до трансгуманістичного майбутнього.