- Халвінг біткоїна скорочує темпи емісії та залучає на ринок нових учасників.
- Майбутня подія відбудеться після оновлення історичного максимуму.
- Халвінг відбудеться на тлі стійкого припливу коштів в ETF і сплеску активності в L2 і DeFi.
Квітневий халвінг 2024 року пройде в безпрецедентних умовах. Аналітики Binance розглянули його вплив на індустрію і наслідки, що виходять за рамки цінових коливань.
Передбачене кодом цифрового золота скорочення нагород майнерам удвічі кожні чотири роки знижує швидкість створення нових монет. Халвінг відіграє ключову роль у формуванні токеноміки, посилюючи дефляційний характер і підтримуючи цінність біткоїна.
Ключовий наслідок події — це зміна котирувань і капіталізації першої криптовалюти. У його основі лежить принцип дефіциту через обмеження емісії. Оскільки пропозиція поступово зменшується, а попит зростає, це створює умови для підвищення ціни надалі.
Джерело: Binance.
Як правило, курс біткоїна значно зростає протягом п’яти-шести місяців після кожного уполовинивания нагород. Так, у 2012, 2016 і 2020 роках через 150 днів після події підйом становив 999%, 15% і 24% відповідно. При цьому в періоди між халвінгами котирування оновлювали ATH.
Особливість халвінгу у 2024 році
Унікальність майбутньої квітневої події полягає в тому, що вперше в історії біткоїн досяг нового рекордного рівня до скорочення винагороди майнерам. Аналітикам важко відповісти на питання, чи було це розминкою перед новими максимумами після халвінгу, чи ціна вже досягла циклічного піка.
Згідно з фахівцями, переваги алгоритмічної грошово-кредитної політики і дефляційних властивостей біткоїна викликають інтерес у людей за межами криптопростору і залучають на ринок нових учасників.
Підвищена впізнаваність цифрового золота в період до і після халвінгу спонукає новачків вивчати і купувати актив, сприяючи розширенню його аудиторії.
Уполовинювання винагород також створює комплекс питань щодо мережі з позиції майнерів. Зокрема, щодо таких аспектів як її безпека, комісії за транзакції та масштабування.
Халвінг скорочує дохід майнерів, що прискорює консолідацію операцій з видобутку і майнінг-пулів. Кожна подія збільшує потребу в ефективності та інноваціях, які підвищують продуктивність мережі та її привабливість для широкої аудиторії.
Динаміка користувацької бази
Аналітики як індикатор прийняття запропонували динаміку кількості активних адрес. На 150 день після кожного з попередніх халвінгів метрика збільшилася: на 83% у 2012 році, на 101% у 2016 році та на 11% у 2020 році.
Джерело: Binance.
Кількість гаманців із балансом від $100 (приблизно відповідає профілю роздрібних інвесторів) збільшилася на 12% 2012 року, на 6% 2016 року і залишилася приблизно на цьому ж рівні 2020 року.
Інституційний інтерес до цифрового золота в період халвінгу теж зазвичай зростає. У міру припливу капіталу установ з’являється інфраструктура і продукти, які створюють основу для широкого поширення цифрових активів.
Кількість гаманців, у яких зберігається понад $1 млн (відповідає профілю інституційних інвесторів), збільшилася на тисячі відсотків 2012 року, на 10% 2016 року і на 43% 2020 року.
Додаткові драйвери
Майбутній халвінг біткоїна відбудеться на тлі стійкого припливу коштів, а також зростаючого залучення TradFi після схвалення спотових біткоїн-ETF у США. До цього також можна додати сплеск L2 і активності в DeFi, що підвищують практичну цінність мережі. Така ситуація виглядає вкрай сприятливою для екосистеми цифрового золота і всього криптопростору, підкреслили експерти.
Вони зазначили, що немає жодних гарантій, що цей халвінг пройде як попередні, навіть незважаючи на сприятливий контекст 2024 року.
Кожна подія являє собою окремий етап в еволюції біткоїна, на який впливають мінливі ринкові умови, технологічний прогрес і зміни в законодавстві. Незважаючи на оптимізм, варто пам’ятати про непередбачуваність ринку цифрових активів, додали в Binance.
Раніше в CoinGecko проаналізували поведінку першої криптовалюти після кожного скорочення вдвічі нагород майнерам.