Вкрали кредит ПриватБанку, а власниця рахунку заборонила поліції шукати злочинців: що вирішив суд

У липні 2022 року хтось вкрав з кредитної картки жінки майже 15 тисяч гривень. Постраждала дізналась про це лише 24 серпня й забажала, щоб ПриватБанк повернув їй кошти. 

Про це йдеться у рішенні Жовтневого райсуду Кривого Рогу Дніпропетровської області. 

Загалом шахраї зняли з рахунку 14 тисяч 717 гривень за два рази. Спочатку поцупили 7076 гривень, а згодом ще вкрали 7075 гривень. Однак жінка запевняла, що вона цього не робила.

«Вказані перекази (постраждала) не проводила та будь-кого на їх здійснення вона не уповноважувала, не передавала мобільний телефон та паролі входу до веб-сайту «Приват24», а також паспорт не губила», – йдеться в рішенні суду.

Того ж дня, 24 серпня 2022 року, за заявою жінки картку заблокували. Однак кредитні гроші вже зниклі, а банк почав нараховувати постраждалій відсотки.

Як жінка намагалася повернути гроші

Лише 3 вересня 2022 року власниця картки дійшла до поліції та написала заяву про злочин. З її слів відкрили кримінальне провадження № 12022046730000431 за фактом шахрайства. Проте довго злочинців не шукали.

Вже 28 листопада 2022 року жінка попросила зупинити розслідування.

«(Постраждала) вказувала, що претензій ні до кого не має, тому зобов`язувалась більше не звертатись за даним фактом до суду та прокуратури», – йдеться у матеріалах з сайту судового реєстру.

Проте, слова свого вона не дотрималась. Як пізніше прокоментував ситуацію суддя Дмитро Козлов, це було її законне право подати позов до суду.

В суді постраждала просила відновити залишок коштів на кредитному рахунку до ліміту у 24 тисячі гривень. А також списати всі штрафи та пеню за нестачу коштів.

Що казали про зникнення коштів у банку

Адвокат ПриватБанку розповів, що цю історію вивчили під час службового розслідування. Виявилося, що у злочинців була вся необхідна інформація, щоб поцупити гроші з картки.

«Під час проведення службової перевірки з виписок по кредитній карті встановлено, що по ній були проведені операції у розмірі 14717 грн з коректним ручним введенням номера картки, терміну її дії, CVC-коду та підтвердженням переказу з використанням фінансового номера телефону через термінал IBOXBANK», – пояснили у ПриватБанку.

Крім того, «спірна» операція відбулася у липні, а про зникнення коштів жінка повідомила лише в серпні. Хоча за правилами, банк йде на зустріч клієнту, якщо про крадіжку повідомили одразу після злочину.

«На час здійснення спірної транзакції у банку були відсутні будь-які заяви від клієнта про блокування карток та правові підстави для нездійснення цих платежів клієнта, а тому з боку банку не було вчинено жодних порушень», – роз’яснили правила роботи фінустанови клієнтці.

Що вирішив суддя

Виявилося, що перед тим, як зняти гроші, невідомі заходили у додаток «Приват24» постраждалої. Суддя Жовтневого райсуду Кривого Рогу Дмитро Козлов зауважив, що це робили з IP-адреси провайдера у Німеччині.

Але жінці все одно відмовили у позові. Це сталося не тому, що вона не повідомила про зникнення коштів одразу, а тому, що не довела, скільки коштів перебувало на її картці до цього та скільки залишилось.

«(Жінка) позбавлена права вимагати повернення на її рахунок кредитних коштів банком, оскільки такі їй не належать. Власником кредитних коштів є банк», – заявив суддя.

Крім цього, постраждала з адвокатом не довели, що ПриватБанк має претензії до неї з приводу виконання умов кредитного договору. Тому 6 жовтня 2023 року суддя прийняв рішення не на користь постраждалої.

Раніше Інформатор писав, що в Україні з’явився онлайн-сервіс, де можна дізнатися про свої кредити в банках.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *