В Укренерго розповіли, коли 3 липня буде найгірша ситуація зі світлом в Україні

Графіки відключень світла у середу, 3 липня, діятимуть по всій Україні з 00:00 до 24:00. Заходи обмеження споживання будуть застосовуватись протягом всієї доби. При цьому обленерго будуть застосовувати: з 8:00 до 13:00 – дві черги, в інші години доби – три черги відключень одночасно, що свідчить про значний дефіцит. Причина – зростання енергоспоживання через спеку

Актуальні графіки погодинних відключень можна дізнатись на сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах, додали в “Укренерго”. Громадян України закликають ощадливо споживати електроенергію. Також не варто вмикати одночасно потужні електроприлади.

Повідомлення “Укренерго” про дві та три черги означає, що буде вимикатися одночасно дві чи три групи з шести визначених. Через велике навантаження на мережу можна очікувати вимкнення абонентів і під час так званої “сірої зони” графіку.

Укренерго - про графіки відключень 1 липня

Укренерго – про графіки відключень 3 липня

Нагадаємо, 2 липня в Україні обленерго застосовують три черги графіків відключень світла з 13:00 до кінця доби. Крім того, запланований імпорт електроенергії загальним обсягом 30 796 МВт-год з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови.

Причина відключень світла

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже восьми з початку цього року ракетних ударів ворога по енергосистемі України. Для подолання дефіциту залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому диспетчерський центр “Укренерго” вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

За словами голови правління НЕК “Укренерго” Володимира Кудрицького, в серпні ситуація з доступністю електроенергії полегшиться. Він прогнозує полегшення після планових ремонтів енергоблоків АЕС та зміни погодних умов.

Скільки триватимуть відключення світла взимку: відповідь Yasno

За базовим сценарієм компанії Yasno, взимку 2024-2025 років українців очікують 12-годинні відключення електропостачання. При цьому це лише попередні дані: остаточний прогноз щодо дефіциту електроенергії та графіків відключень Yasno планує оприлюднити в серпні. Він може як покращитися, так і погіршитися.

У компанії пояснюють, що зараз можна спрогнозувати, що взимку в енергосистемі буде дефіцит в районі 30-35%. Тоді після заживлення інфраструктури для споживачів дефіцит складе 50%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *