У лютому українці отримали від Уряду 384 млн грн на закупівлю продуктів вітчизняних виробників.
міністра економіки України Юлія Свириденко
Уряд завершив виплати українцям за національною ініціативою cashback за покупки, здійснені в лютому. Очікується, що наступні виплати відбудуться наприкінці квітня. Як зазначила віце-прем'єр-міністр Юлія Свириденко, за останні півроку в рамках цієї програми українцям із державного бюджету було виділено майже 1,5 млрд грн.
Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства економіки України. Всього за лютий національний кешбек отримали 3,2 млн українців на суму 384 млн грн. За весь час дії програми освоєно близько 1,5 млрд грн.
«У лютому Уряд виплатив майже стільки ж кешбеку, скільки у вересні, жовтні та листопаді разом. Ми спостерігаємо поступовий зсув споживчих звичок у бік підтримки українських товарів, помітно зростає попит на товари з кешбеком. Паралельно розширюється вибір: тепер кешбек доступний на 373 тис. різних споживчих товарів від 1760 українських виробників», – зазначила Юлія Свириденко, Перший Віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України.
Учасникам програми, які накопичили понад 2 гривні кешбеку та активували свої картки для транзакцій National Cashback у додатку Дія, виплачувалися виплати. За півроку дії програми громадяни отримали:
- за вересень – 37,2 млн. грн
- за жовтень – 119,2 млн. грн
- за листопад – 232 млн грн
- за грудень та січень – 714 млн. грн
- за лютий – 384 млн грн
Як можна використати кешбек?
Кошти можна витратити до кінця 2025 року на зареєстровані в програмі комунальні послуги, різноманітні послуги, книги та ліки — вичерпний перелік доступний на сайті. Але ці кошти доцільно спрямувати на підтримку Збройних Сил України або на благодійність.
Розуміння програми
Кешбек 10% надається при покупці товарів українського виробництва, які зареєстровані в програмі та куплені в торгових точках-учасниках. Щоб перевірити, чи може певний товар отримати кешбек, користувачі можуть скористатися функцією сканера штрих-кодів у додатку Дія. Щоб зареєструватися в програмі, перейдіть за наданим посиланням.
Крім того, Юлія Свириденко повідомила, що 14,4 мільйона громадян отримають «зимову е-Підтримку» (її ще називають «Вовіна тисяча») — по 1 тис. грн. Тобто загалом на цю ініціативу з бюджету виділено 14,4 млрд грн .
Чи потрібно декларувати нацкешбек і зимову підтримку?
Державна податкова служба зазначила, що доходи, отримані від державного кешбеку та зимової підтримки, звільняються від оподаткування. Крім того, звичайні громадяни не зобов'язані декларувати ці доходи, оскільки вони не впливають на пенсії чи субсидії. Однак державні службовці повинні задекларувати ці доходи у своїх фінансових звітах. Щоб дізнатися, як це зробити, зверніться до порад, наданих НАЗК.
Віктор Ожогін захищає Україну з 2014 року
Інформатор закликає Президента присвоїти йому звання Героя України
Голосуйте за петицію!