Що буде з курсом долара та євро наступного тижня: прогноз експерта

В Україні після того, як Національний банк “відпустив” фіксований курс, сильного стрибка долара та євро не відбулося. Наразі подорожчання або падіння стаються не дуже відчутними. Тепер експерт поділився прогнозом щодо того, що буде з курсом валют наступного тижня (з 16 по 22 жовтня). 

Як передає видання “УНІАН”, ситуацію прокоментував начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий. За його словами, Національний банк України наразі дуже уважно вивчає ситуацію. Регулятор “гасить” навіть найменші натяки на дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку валюти. Завдяки цьому новий режим на міжбанку не став проблемою і причиною для нового різкого злету курсу, вважає аналітик.

“На мій погляд, невдовзі ми побачимо досить неквапливу, але поступову зміну валютних курсів, як на міжбанку, так і на готівковому ринку. Однак такі зміни аж ніяк не варто очікувати найближчим тижнем. Крім того, разом зі змінами курсів, очікується, що різниця між курсами міжбанку та готівкового скоротиться до 1-1,5% (тобто майже вдвічі від сьогоднішніх показників)”, – висловив свою думку експерт. 

Тарас Лісовий поділився своїм прогнозом на наступний тиждень (з 16 по 22 жовтня). На думку банкіра, сильних змін на міжбанку не передбачається. Як і минулого тижня, курс буде дуже подібним до колишнього фіксованого курсу. За прогнозом експерта, курсовий коридор на готівковому ринку впродовж 16-22 жовтня перебуватиме в межах 37,5-38,5 гривні за долар, а також 39-42 гривні за євро.

“Таким чином, можемо припустити, що протягом наступного тижня вагомих змін на готівковому валютному ринку не станеться. Ринок починає жити в нових реаліях “вільного” міжбанку з відповідним курсовим віддзеркаленням на готівковому ринку”, – зауважив банкір.

Курс валют в Україні

Слід нагадати, що станом на п’ятницю, 13 жовтня, Національний банк України встановив такий курс: долар США становить 36,39 гривні, а євро – 38,64 гривні. При цьому варто зауважити, що долар кілька днів поспіль дешевшає (за останню добу на 5 копійок). Водночас євро у п’ятницю вперше “заморозилося” після тривалого зростання за курсом. 

Водночас аналітики Міжнародного валютного фонду ділилися своїм прогнозом щодо того, яким буде курс долара відносно до гривні в наступні роки. Експерти припускають, що курс може піднятися до 53,9 гривні за долар. Однак не різко, а поступово. Причиною ймовірного зростання називають інфляцію, яка може збільшитися наступного року. На думку аналітиків МВФ, курс долара відносно гривні буде змінюватися приблизно таким чином:

  • 2023 рік – 37,5 гривні за долар;
  • 2024 рік – 41,4 гривні за долар;
  • 2025 рік – 46 гривні за долар;
  • 2026 рік – 48,9 гривні за долар;
  • 2027 рік – 51,3 гривні за долар;
  • 2028 рік – 53,9 гривні за долар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Чи можливі в Україні блекаути через російські обстріли, розповідають в Міненерго
  • Чи зміняться ціни на продукти через подорожчання бензину в Україні: відповідь експертів
  • Експерти розповіли, що краще – продавати чи купувати євро та долар
  • Як війна в Ізраїлі вплине на ціни на бензин в Україні – прогноз експерта

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *