Молдова буде постачати електроенергію в Україну

Молдова може забезпечити постачання електроенергії до України у рамках проєкту “газ на електроенергію”. Країна готова розмістити на своїй території генераційні установки. Енергія вироблятиметься з використанням природного газу, який постачатиме Україна

Держави під цей проєкт мають намір зробити газову інфраструктуру “комерційно надійною”, йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ України, Молдови та Румунії за підсумками зустрічі у Кишиневі 5 червня. Дмитро Кулеба, Міхай Попшой (Молдова) і Лумініца Одобеску (Румунія) обговорили поточну ситуацію з безпекою у регіоні, а також перспективи співпраці, вказано в повідомленні на сайті МЗС України.

Зокрема, сторони наголосили на першочерговому значенні розвитку регіональних електричних з’єднань та пообіцяли спільно працювати над збільшенням пропускної спроможності Транс-Балканського газового шляху як частини Вертикального газового коридору.

Крім того, глави МЗС висловили готовність працювати з метою збільшення ефективності та обсягів транзиту товарів, передусім сільськогосподарської продукції, з (до) України через Молдову та Румунію до Дунайських портів, надаючи особливий пріоритет залізницям “Шляхів Солідарності”.

“Республіка Молдова та Румунія підтверджують свою готовність сприяти пост-конфліктній відбудові України. Географічне положення на кордоні з Україною дозволяє Республіці Молдова та Румунії відігравати суттєву роль у підтримці відбудови, виступати логістичним хабом для залучених компаній та організацій”, – підкреслено у заяві.

Також Молдова та Румунія підтвердили свою підтримку Спільного комюніке про основи миру та готовність працювати над встановленням справедливого миру для України в рамках бачення, представленого українською стороною під час Першого Глобального Саміту Миру.

Причина відключень світла в Україні

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже восьми з початку цього року ракетних ударів ворога по енергосистемі України. Для подолання дефіциту залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому диспетчерський центр “Укренерго” вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Завдяки чому вдається утримувати енергосистему після численних російських атак 

Більш ніж половина споживання електроенергії в Україні покриває атомна генерація. Вона є базовою та дозволяє утримувати енергосистему стабільною. Відповідну заяву в ефірі телемарафону “Єдині новини” зробила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук. Зараз один з найважчих періодів для енергосистеми: спека, зростає споживання, здійснюється відновлення енергообʼєктів, ремонтна кампанія існуючого генерувального обладнання і мереж. Триває активна робота з розбудови розподіленої генерації – це і відновлювана енергетика, і газотурбінні та газопоршневі установки.

Скільки триватимуть відключення світла взимку: відповідь Yasno

За базовим сценарієм компанії Yasno, взимку 2024-2025 років українців очікують 12-годинні відключення електропостачання. При цьому це лише попередні дані: остаточний прогноз щодо дефіциту електроенергії та графіків відключень Yasno планує оприлюднити в серпні. Він може як покращитися, так і погіршитися.

У компанії пояснюють, що зараз можна спрогнозувати, що взимку в енергосистемі буде дефіцит в районі 30-35%. Тоді після заживлення інфраструктури для споживачів дефіцит складе 50%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *