Яким буде курс долара до кінця 2025 року – прогноз економістів

РБК взяв інтерв'ю з низкою економічних фахівців щодо курсу долара до гривні, який очікується наприкінці 2025 року.

Олександр Паращій, Олег Устенко, дол

Олександр Паращій, Олег Устенко, дол

До 2025 року долар може подорожчати ще на кілька гривень, потенційно досягнувши 46 гривень. Таку точку зору висловлюють експерти Олександр Паращій, Олег Устенко та аналітики ICU. Тим не менш, є ймовірність того, що обмінний курс залишиться відносно незмінним. Про це повідомляє Інформатор, передає РБК.

Аналітики інвестиційної групи ICU відзначають, що поточні дії НБУ свідчать про те, що регулятор вважає курс трохи вище 41,5 UAH/USD цілком прийнятним і вживає заходів, щоб запобігти подальшому знеціненню шляхом більш масштабних інтервенцій. Останній прогноз аналітиків ICU на кінець року становить 45,7 UAH/USD .

Вони виключають можливість знецінення гривні щодо долара США за рік на 10%. Аналітики ICU вважають, що НБУ підтримуватиме стабільне ринкове середовище, якщо не відбудеться неочікуваних стрибків попиту на валюту.

Економіст і колишній радник президента України Олег Устенко зазначає, що за базовим сценарієм курс до кінця 2025 року очікується на рівні 45 грн за 1 долар , а тиск на курс не перевищуватиме 5% поточного рівня. Стабільний обмінний курс гривні частково підтримується золотовалютними резервами НБУ, які наразі становлять близько 40 млрд доларів.

«Ми продовжуємо відчувати значний торговельний дефіцит. Наш експорт значно нижчий за імпорт. Зараз цей дефіцит компенсується за рахунок коштів, отриманих від різних програм, які надають наші партнери. Очікується, що цього року фінансування від Європейського Союзу становитиме близько $30 млрд. Цієї суми, безумовно, достатньо, щоб покрити торговельний дефіцит або навіть дефіцит поточного рахунку», – підкреслює Олег Устенко. Проте залежність від зовнішнього фінансування створює додатковий тиск на гривню.

Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій прогнозує, що курс долара коливатиметься в межах 45-46 грн. Він припускає, що така девальвація може бути наслідком надмірного попиту на долар, який інтервенції НБУ не повністю задовольнять, а також невизначеності навколо зовнішньої підтримки.

Олександр Паращій наголошує, що в часи значної невизначеності спрогнозувати, коли саме почне дорожчати долар в Україні, досить складно. Він вказує, що це може статися протягом кількох місяців або навіть тижнів. Однак він підкреслює, що історично склалося, що осінній сезон має тенденцію приносити підвищену волатильність гривні.

Що буде з курсом долара на початку квітня?

Начальник управління казначейства банку “Глобус” Тарас Лісовий зазначає, що до кінця березня на міжбанківському та готівковому ринку очікуються коливання курсу в межах 41,4 – 42 гривні за долар. Ці ж цифри, ймовірно, збережуться в перших числах квітня.

За словами голови правління банку «Глобус» Сергія Мамедова, протягом другого кварталу 2025 року (квітень-червень) офіційний курсовий коридор становитиме в середньому 41,8-42,8 грн/дол. Монетарна політика НБУ, яка впливає на «міцність» гривні, швидше за все, зменшить попит на валюту, що дозволить Нацбанку зменшити обсяги валютних інтервенцій, щоб збалансувати попит і пропозицію.

“Ми можемо трохи заспокоїти громадян: наразі немає факторів, які б змушували їх поспішати і купувати долари чи євро. Не забуваймо, що НБУ, як основний гравець на валютному ринку, веде досить виважену та ефективну політику, і в разі потреби готовий оперативно втрутитися та вжити необхідних заходів, щоб не допустити будь-якого швидкого та несприятливого розвитку подій”, – підкреслив Мамедов.

Віктор Ожогін захищає Україну з 2014 року

Інформатор закликає Президента присвоїти йому звання Героя України.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *