Якщо ви отримали посилання через платформу соціальних мереж, переконайтеся, що шахраї не зламали ваш обліковий запис.
Шахраї в Telegram. Фото: Getty Images
Шахраї винайшли нову тактику в Telegram. Вони поширюють повідомлення про смерть друга та містять шкідливий файл, який збирає особисту інформацію. Однак змінилася лише презентація. По суті, це відображення знайомої багатьом українцям схеми голосування за дитину на конкурсі.
Шахрайське повідомлення в Telegram
За допомогою цього методу шахраї отримують доступ до облікових записів громадян. Мета полягає в тому, щоб відправити повідомлення своїм контактам з проханням терміново переказати гроші на контрольовану картку. У 2024 році шахраї поширювали фішингові посилання зі зламаних облікових записів, збираючи голоси за дитину в конкурсі. Хоча наратив змінився, суть шахрайства залишається незмінною.
Шахрайське повідомлення в Telegram
Як уникнути втрати грошей і акаунтів у соціальних мережах
Кіберполіція дає такі рекомендації щодо боротьби з шахраями:
- Зв’яжіться з другом, який надіслав запит, щоб підтвердити його наміри, використовуючи номер, який вам уже відомий, а не той, який указано в його профілі в соціальних мережах. Якщо шахрай зламав їхній обліковий запис, можливо, він змінив номер телефону у своєму профілі.
- Задайте своєму другові питання, відповідь на яке знаєте тільки ви – таке запитання швидко розкриє шахрая.
Зв’яжіться зі спільними друзями в соціальних мережах і запитайте, чи отримували вони подібні повідомлення від особи з проханням про фінансову допомогу. Зазвичай шахраї надсилають повідомлення всім підписникам зламаного облікового запису одночасно. - Використовуйте сучасне антивірусне програмне забезпечення та засоби захисту від фішингу, які можуть допомогти у виявленні та блокуванні підозрілих дій.
Крім того, важливо захистити свої облікові записи від можливого злому. Ось як ви можете це зробити:
- Створюйте надійні, складні паролі та уникайте використання одного пароля на кількох сайтах. Надійний пароль має містити принаймні 8 символів і містити літери, цифри та спеціальні символи. Якщо можливо, оновіть паролі для своїх облікових записів і електронних адрес.
- Увімкніть двофакторну аутентифікацію. Це додає додатковий рівень безпеки, що ускладнює доступ зловмисників до ваших облікових записів, навіть якщо вони отримають ваше ім’я користувача та пароль – щоб увійти, вам також потрібно буде ввести код підтвердження, надісланий на ваш телефон, електронну пошту або відповідну програму.
- Утримайтеся від натискання підозрілих посилань, навіть якщо вони начебто надходять від друга. Майте на увазі: якщо їхній обліковий запис було зламано, зловмисники можуть надіслати посилання, які містять віруси або фішингові сайти.
Як раніше повідомляв Інформатор, керівник спецпідрозділу кіберполіції Олександр Ульяненков поділився враженнями про те, як не потрапити на вудку шахраїв, які найпоширеніші схеми шахрайства, поради, як захиститися в Telegram, і як працюють шахрайські схеми з криптовалютою.