Українці прокоментували зростання цін на ліки

Більше третини опитаних зазначили, що аптечні націнки становлять від 25% і більше, а серед людей 35–60 років цей показник ще вищій.

1184_p_471_1_slidertop2.jpg (147.77 Kb)

Українці вважають зростання цін на ліки серйозною проблемою та очікують активного втручання держави для її вирішення. Про це свідчать результати дослідження суспільної думки, проведеного Gradus Research.

“62% опитаних зазначили, що ліки є однією з основних категорій витрат. З них 90% вказали, що подорожчання ліків є суттєвою проблемою,а 79% змушені скорочувати витрати на інші категорії товарів, щоб мати можливість їх купувати. Найчастіше українці економлять на одязі (66%), товарах для дому (54%) та навіть продуктах харчування (51%). Таким чином, подорожчання ліків не просто вплинуло на рівень життя населення, а змушує людей відмовлятися від базових потреб, що може мати серйозні соціальні та медичні наслідки”, – йдеться у дослідженні.

Автори дослідження наголошують, що аптечні націнки стали для населення значним фінансовим тягарем.

“Більше третини опитаних (36%) зазначили, що аптечні націнки становлять від 25% і більше, а серед людей 35–60 років цей показник ще вищій (45%). Загалом, ситуація із націнками погіршує доступність ліків, особливо для людей середнього та старшого віку, які є основними споживачами фармацевтичної продукції. Це підсилює запит суспільства на державне регулювання цін та обмеження аптечних націнок”, – йдеться в документі.

Дослідження суспільної думки проводилося з 20 по 28 березня методом самозаповнення анкети у мобільному додатку Gradus. Цільова група досліджень: жінки та чоловіки, віком від 18 років, для яких ліки є однією з основних категорій витрат, що проживають на території України (за виключенням тимчасово окупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії). В дослідженні взяли участь 1604 респонденти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *