Велика війна змусила тисячі українців шукати стабільний заробіток. Вибором для більшості стало IT, яке останні пʼять років показувало рекордні показники за обсягом IT-експорту. У 2023-му кількість айтівців в Україні зросла ще на 6% і становить 307 600 фахівців, показує дослідження IT Research Ukraine 2023. Як не прогадати з вибором школи, щоб потрапити в IT? Великий гід від Forbes.
Тільки три дні даруємо 500 грн знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Оформлюйте зараз за промокодом F500. Підписуйтесь за цим посиланням
Українські школи, що навчають технічних та нетехнічних професій в IT, за останні 20 років випустили понад пів мільйона студентів, свідчать підрахунки Forbes на основі відповідей від 36 компаній. Середній вік української школи – близько 10 років.
Першопрохідцем, що продовжує навчати до сьогодні, був SoftServe University. Його в 2005-му запустила найбільша за виторгом IT-компанія SoftServe, щоб виховувати кадри для власних потреб.
Радикально ринок перевернувся з пандемією, коли всі школи перейшли в онлайн-формат, говорить Роман Апостол, CEO та співзасновник Mate academy. Потреба наймати сеньйора й ставити його біля дошки відпала. «Сьогодні навчати офлайн – це олдскул, більшість процесів та навчання відбувається в онлайні по-дефолту», – додає він.
Міграція в онлайн збільшила кількість випускників. За майже 20 років SoftServe University випустив понад 30 000 студентів. «Готуємо людей до викликів ІТ-індустрії», – упевнено говорить Андрій Переймибіда, керівник Центру розвитку талантів SoftServe.
Викликів вистачає. На січень 2024-го на майже 5500 IT-вакансій в Україні претендує понад 89 000 кандидатів, свідчать дані Djinni. Найми спеціалістів без досвіду, яких переважно випускають школи, – близько історичного мінімуму.
Традиційно їхніми найбільшими роботодавцями були сервісні гіганти. Через малу кількість проєктів з-за кордону та глобальну рецесію вони не поспішають наймати тих, хто хотів увійти в IT. «Два-три роки тому ми обіцяли абітурієнтові красиве майбутнє, а через війну не можемо цього забезпечити», – сказав співзасновник та член ради директорів SoftServe Тарас Кицмей на Forbes Tech наприкінці листопада 2023-го.
IT-освіта України в цифрах
Криза на ринку праці лише драйвить розвиток шкіл, яких за останні 20 років з’явилося близько трьох десятків, вважає Апостол. Великі гравці запускають partnership-відділи, які працюють із компаніями, щоб швидко пропонувати найкращих випускників, розповідає він. «Ми досліджуємо попит на технології й починаємо працювати над курсом ще до того, як ця технологія стає масовою серед вимог у вакансіях», – каже Переймибіда.
Ще одна зміна – реальні кейси і практика для студентів. «Це потрібно, щоб у підсумку студент мав наближений до комерційного досвід і багато годин написаного коду», – каже Апостол.
Які школи дають безкоштовний тріал курсу на сім днів? Хто навчає безкоштовно з умовою заплатити за навчання після працевлаштування? А хто викладає за методологією, яка використовується в комп’ютерному підрозділі ізраїльської армії?
Як Forbes формував гід IT-школами
Гід технічних та нетехнічних IT-шкіл не є рейтингом. Це невичерпний список, який буде доповнюватися. Він сформований на основі учасників проєкту Мінцифри IT Generation та інших відкритих баз.
Школи ранжовані за кількістю випускників. Інформація про кількість випускників, працевлаштованих студентів, показник NPS, найпопулярніші курси надана школами на запит Forbes.
Частина шкіл не відповіла на запит на момент публікації матеріалу, інформацію про них взято з їхніх сайтів і буде доповнено відповідями згодом.У список не увійшли українські школи, що досі продовжують працювати на російському ринку.
Читати більше Згорнути
Зміст
- Платні IT-школи;
- Безоплатні IT-школи;
Платні IT-школи
Laba
- Рік заснування: 2015
- Засновники: Євген Фельдман, Андрій Гайдут
- Кількість курсів: 56
- Кількість випускників: 78 303
- Три найпопулярніші курси: бізнес і управління, фінанси, HR
- Найдешевший курс: Excel для бізнесу, HR-менеджер – 9250 грн
- Найдорожчий курс: керівник відділу продажу – 40 500 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: 70,16%
Бізнес-школу Laba, яка є частиною холдингу Laba Group, у 2015-му запустили підприємці Євгеній Фельдман та Андрій Гайдут. Спочатку школа проводила короткі офлайн-лекції, а згодом переформатувалася в повноцінні онлайн-курси.
У фокусі школи – курси з фінансів, бізнесу й управління, рекрутингу, маркетингу, PR та англійської для бізнесу. У програмах робиться акцент на реальні кейси, відповідність запитам ринку, практику та лише необіхну кількість теорії, каже співзасновник Андрій Гайдут. Курси викладають практики з досвідом та навичками публічних виступів.
Фактичного відбору на курс немає. «Наше завдання – зрозуміти реальний запит і потребу студента. Для цього ми спілкуємося з ним і пропонуємо релевантний курс», – каже Гайдут. Проте на деякі курси, наприклад Excel, студент проходить тестуванння для визначення свого рівня. Тривалість курсу індивідуальне. Формат – вечірні онлайн-лекції двічі на тиждень. Одне заняття триває до 90 хвилин.
ITVDN
- Рік заснування: 2014
- Засновники: Дмитро Охріменко, Олександр Шевчук
- Кількість курсів: 257
- Кількість випускників: 67 645
- Три найпопулярніші курси: Python, JavaScript, React
- Найдешевший і найдорожчий курс: усі відеокурси коштують від $9,99 до $19,99
- Кількість працевлаштованих студентів: 54 750
- Середній показник NPS: 85%
Відео курси для розробників ITVDN засновники школи CyberBionic Systematics Дмитро Охріменко та Олександр Шевчук запустили в січні 2014 року. Коли почався Євромайдан, значна кількість студентів CyberBionic долучилася до протестів. Ці студенти пропускали багато занять, розповідає Охріменко. «Стало очевидно, що відеоформат – це перспективний напрям, який гарно доповнюватиме наші основні курси», – додає співзасновник ITVDN.
Для студентів ITVDN немає додаткового відбору, але в описі до кожного курсу є перелік попередніх вимог. На відміну від іншого проєкту фаундерів – CyberBionic Systematics – в ITVDN організація навчання повністю в руках студента. Школа дає цілодобовий доступ до усіх навчальних матеріалів. Студенти дивляться лекції, виконують домашні завдання і проходять тести. У разі потреби можуть звертатися до ментора.
Програми ITVDN розраховані на 4-8 місяців для навчання з нуля до рівня спеціаліста. Після закінчення курсу студенти складають іспит та отримують сертифікат.
Hilel IT School
- Рік заснування: 2012
- Засновники: Вадим Друмов, два неназвані інвестори
- Кількість курсів: 63
- Кількість випускників: 60 000
- Три найпопулярніші курси: Web-design, Front-end, Python
- Найдешевший курс: C# Basic – 5500 грн
- Найдорожчий курс: Full-Stack – 30 000 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: 84%
Школу Hilel IT School заснував у 2012 році колишній проджект-менеджер агенції диджитал-маркетингу Netpeak Вадим Друмов із двома інвесторами, яких він не розкриває. Його мотивація – наблизити навчання айтівців до реалій практичної роботи та зробити його більш інтенсивним.
Для базових курсів в Hilel IT School немає додаткового відбору. У курсів, які розраховані на спеціалістів рівня middle, senior та team lead, є додаткове тестування або вимоги щодо рівня англійської.
У школи є як технічні, так і нетехнічні спеціальності. Навчання відбувається у групах до 17 студентів у форматі лекцій по дві години двічі на тиждень. Курси тривають від двох до дев’яти місяців. Щоб допомогти студентам знайти роботу після навчання, у лютому 2023 року Hilel IT School запустила автоматичний конструктор резюме та єдину базу вакансій.
SkillUP
- Рік заснування: 2010
- Засновники: Євген Макаренко
- Кількість курсів: 9
- Кількість випускників: понад 50 000
- Три найпопулярніші курси: QA, IT-рекрутинг, UX/UI
- Найдешевший курс: QA для початківців
- Найдорожчий курс: Win-Win Employment Fit від Євгена Макаренка
- Кількість працевлаштованих студентів: понад 10 000
- Середній показник NPS: 81%
Онлайн-школу SkillUP у 2010 році заснував Євген Макаренко, який перед цим працював у німецькому виробнику електроніки EvoLogics GmbH, українській сервісній компанії Software MacKiev тощо. Рольовою моделлю став український педагог Антон Макаренко. «Він віднесений до чотирьох педагогів на рівні з Дьюї, Кершенштейнером та Монтессорі, які визначили спосіб педагогічного мислення у XX столітті», – каже Макаренко.
Основний фокус SkillUP – курси з тестування програмного забезпечення. Школа має міжнародну акредитацію ISTQB на проведення навчання й екзаменів в Україні. ISTQB – це міжнародна організація, яка дає можливість отримати міжнародний сертифікат із тестування.
Близько 80% програми – це практичні завдання, стверджує пресслужба школи. Більшість курсів розрахована на початківців, тому попередній відбір потрібен для визначення загального рівня потенційного студента та виявлення його персональних потреб, каже Макаренко. В середньому курс триває 2,5-4 місяці.
Prog.Academy
- Рік заснування: 2012
- Засновник: Всеволод Євгієнко
- Кількість курсів: 10
- Кількість випускників: понад 40 000
- Три найпопулярніші курси: Fullstack Developer, Front-End Developer, Python Developer
- Найдешевший курс: основи програмування – 5500 грн
- Найдорожчий курс: Software Architect – 92 800 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: 80-90%
«Я на своєму досвіді переконався, що вища технічна освіта не дає знань, необхідних для успішного працевлаштування в ІТ», – каже фаундер ІТ-школи Prog.Academy Всеволод Євгієнко, що закінчував факультет соціальної інформатики КНУ ім. Тараса Шевченка. У 2012-му він заснував академію з гіпотезою, що короткі інтенсиви ефективніші, ніж класичне навчання. «Як показує 11-річний досвід роботи, гіпотеза була правильною», – додає Євгієнко.
Відбору для потенційних студентів немає. «Програми навчання розраховані на початківців», – каже Євгієнко. Єдина вимога – знання англійської мови на рівні В1. Спікери школи – фахівці, що працюють за спеціальністю не менше трьох років. «Усі викладачі проходять попередній відбір, тому що крім технічних навичок викладач має вміти пояснювати складні речі початківцям без досвіду», – додає він.
Навчання проходить онлайн у групах чи індивідуально. Курс триває 4–15 місяців в залежності від напрямку. Prog.Academy у договорі гарантує студенту працевлаштування для більшості курсів, запевняє Євгієнко. «На курсі Fullstack Developer показник працевлаштування коливається від 85% до 92%», – додає він.
Logos IT Academy
- Рік заснування: 2011
- Засновник: Ростислав Спас
- Кількість курсів: 50
- Кількість випускників: 38 000
- Три найпопулярніші курси: FrontEnd, Тестування, UI UX
- Найдешевший і найдорожчий курс:
- Кількість працевлаштованих студентів: 70%
- Середній показник NPS: –
«Створити покоління крутих ІТ-спеціалістів, новаторів, винахідників, гіків та вивести країну на високий технологічний рівень», – таку місію школи озвучує засновник Ростислав Спас. Він запустив школу в 2011 році у Львові, у 2020-му вона відкрила філію в Києві.
Школа програмування дає можливість проходити навчання офлайн у Львові або дистанційно. Комплексні курси-професії – Бекенд, Фронтенд, Тестування, HR та Рекрутинг, Веб-маркетинг, Проджект-менеджмент. Окремим напрямом Академії є курси англійської.
Курси тривають до шести місяців, включають додаткові консультації, розробку кінцевого комерційного проєкту, тренінги з працевлаштування, написання резюме та роботи в команді і на фрілансі. «Наш відділ працевлаштування допомагає кожному студенту з написанням та оформленням резюме. Після чого ми надсилаємо резюме до компаній-партнерів», – говорить засновник. Для дітей від 5 до 16 років школа створила Logos Kids Academy.
CyberBionic Systematics
- Рік заснування: 2007
- Засновники: Дмитро Охріменко, Олександр Шевчук
- Кількість курсів: 61
- Кількість випускників: понад 34 102
- Топ-3 найпопулярніші курси: Python Developer, FrontEnd Developer, .NET Developer
- Найдешевший курс: Основи Git — 1506 грн
- Найдорожчий курс: JavaScript Базовий — 3668 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: до війни – 80-85%
- Середній показник NPS: 78%
«Я завжди любив пояснювати складні речі», – каже СЕО та співзасновник CyberBionic Дмитро Охріменко. Він заснував школу у 2007 році разом з партнером Олександром Шевчуком, щоб вирішити проблему з пошуком фахівців для власних проєктів з розробки софту на аутсорсі.
CyberBionic Systematics навчає переважно технічним спеціальностям. Відбору для стандартних курсів немає. Тестування проводять на курси для досвідчених розробників та бізнес-клієнтів.
Навчання проходить онлайн у групах до 25 осіб. У групі є помічники ментора, які допомагають з домашніми завданнями та питаннями студентів між лекціями. Викладачі школи – розробники з комерційним досвідом. Чим складніші курси, тим більше досвіду повинен мати викладач, вважає Охріменко.
Проходження одного курсу у CyberBionic займає місяць, опанування професії з нуля – у середньому пів року. Для студентів є додаткові уроки із софтскілів. Також їм дають безкоштовний доступ до бази відео-курсів ITVDN – іншого освітнього проєкту Охріменка та Шевчука. Під кінець навчання HR-менеджер школи допомагає студентам скласти резюме для пошуку роботи.
SoftServe Academy
- Рік заснування: 2005;
- Засновники: SoftServe
- Кількість курсів: 50;
- Кількість випускників: 35 000;
- Топ-3 найпопулярніші курси: QC, Front-End/WebUI та Python;
- Найдешевший курс: марафон з корпоративної англійської – 4680 грн
- Найдорожчий курс: Front-End/WebUI, Python, Java, .NET та DevOps – 32 995 грн;
- Кількість працевлаштованих студентів: 70% працевлаштовані в SoftServe;
- Середній показник NPS: 77%;
У 2005-му для розвитку ІТ-освіти найбільша українська ІТ-компанія SoftServe створила університет. Згодом на його базі з’явився підрозділ Центру Розвитку талантів, куди входить SoftServe Academy. «Кожен охочий незалежно від рівня підготовки може обрати для себе один із понад 50 навчальних курсів», – каже керівник Центру розвитку талантів SoftServe Андрій Переймибіда.
В академії навчають технічному та нетехнічному ІТ: .NET Development, Database, Robotics, ШІ, проджєкт-менеджмент, корпоративна англійська, бізнес-аналіз тощо. «Курси відрізняються по технічному рівню, відповідно відбір є і стає більш вимогливим зі зростанням рівня курсу», – каже Переймибіда.
Проте навчатися можна й з нуля. «Ми даємо максимально просте завдання, яке дозволяє перевірити не скільки знання кандидата, а скільки його бажання вчитися», – додає Переймибіда. Навчання триває від одного місяця для базових курсів до двох років для повноцінної навчальної програми.
GoIT
Співзасновник GoIT Антон Чорний Фото Колаж Анна Наконечна
- Рік заснування: 2014;
- Засновники: Роман Корицький, Антон Чорний;
- Кількість курсів: 11;
- Кількість випускників: понад 24 000;
- Топ-3 найпопулярніші курси: JavaScript FullStack, QA, Design;
- Найдешевший курс: QA – 15200 грн
- Найдорожчий курс: Full-time Bootcamp – 49600 грн;
- Кількість працевлаштованих студентів: понад 5 000;
- Середній показник NPS: 65%;
У 2014-му школу програмування GoIT заснували серійний підприємець Роман Корицький з Антоном Чорним. У листопаді 2023-го школа залучила до $15 млн від венчурного фонду Horizon Capital. Окрім України GoIT працює на ринках Польщі, Румунії, Мексики, Колумбії та Філіппін.
Основний продукт школи – курси для світчерів, тому відбору немає. «Проте усім новачкам перед стартом навчання ми радимо проходити наші безкоштовні марафони, щоб правильно обрати професію», – каже Чорний. Найбільший попит серед студентів на спеціальності JavaScript, а також нетехнічні QA та Design.
У середньому на навчання в GoIT студенти витрачають 10-15 годин на тиждень. Це два заняття безпосередньо з викладачем, менторська підтримка та виконання до двох домашніх завдань. Викладачі школи – спеціалісти з понад трьома роками комерційного досвіду та практикою викладання, каже Чорний.
Projector
Засновники Projector Олександр Іванов, Олександр Трегуб, Михайло Рибачук Фото надано пресслужбою
- Рік заснування: 2015;
- Засновники: Олександр Трегуб, Олександр Іванов, Михайло Рибачук;
- Кількість курсів: 130;
- Кількість випускників: 23 000;
- Топ-3 найпопулярніші курси: Web Design Beginning, Graphic Design Beginning, Facebook & Instagram Targeting;
- Найдешевший курс: Speed Drawing – 1000 грн,
- Найдорожчий курс: Product Management – 125 500 грн;
- Кількість працевлаштованих студентів: 60% випускників;
- Середній показник NPS: –;
Онлайн-інститут Projector у 2015-му запустили дизайнери Олександр Трегуб та Михайло Рибачук, згодом у ролі співзасновника долучився колишній Head of Product пошуковика нерухомості ЛУН Олександр Іванов. До 2020-го у компанії були офлайн лекції, проте з початком пандемії всі заняття трансформувалися в онлайн. «І з самого початку й досі команда керується принципами вільної освіти», – каже Трегуб.
Онлайн-інститут має вісім факультетів зі 130 курсами: реклама, розробка та наука про дані, графічний дизайн, дизайн інтерфейсів, менеджмент, маркетинг, візуальне мистецтво та гуманітарний факультет. «У нас є два варіанти відбору залежно від складності курсу: мотиваційна анкета та тестове завдання», – каже Трегуб.
Навчання триває від кількох днів на інтенсивах до року на комплексних програмах-професіумах. Зазвичай для навчання студенту необхідно 10-15 годин на тиждень, попереджають у школі. «Студенти опрацьовують протягом тижня кілька відеолекцій, долучаються до живих вебінарів, виконують домашні завдання, та опрацьовують фідбек кураторів», – каже Трегуб.
По закінченню навчання студенти готують курсовий проєкт. Як правило, це реальна бізнес-проблема від компаній, громадських організацій, держорганів тощо. Замовниками на курсах були MacPaw, Kyivstar, Prom.ua, Preply, WIX та інші. Наприклад, українському стартапу Reface студенти курсу Growth Analytics рахували показники для майбутніх точок росту.
IAMPM
- Рік заснування: 2017
- Засновники: Мері Ротар, Ярослав Ротар
- Кількість курсів: 41
- Кількість випускників: 20 420
- Топ-3 найпопулярніші курси: бізнес-аналіз, проєктний менеджмент, TechMind
- Найдешевший курс: Google Sheets – 5100 грн
- Найдорожчий курс: B2B продажі та стратегія розвитку IT-бізнесу – 23 165 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: 63%
Школу IAMPM для нетехнічних IT-спеціальностей подружжя Мері та Ярослав Ротар запустили у березні 2017 року. На ринку відчувався дефіцит кандидатів у проєктний та продакт-менеджмент, пояснює СЕО школи Мері Ротар.
До викладачів у школи є вимоги – свіжий робочий досвід та не менше ніж три роки у професії. Потенційні студенти проходять тестування, їх попереджають, якщо обраний курс може їм не підійти.
Курси в IAMPM тривають не більше трьох місяців. Флагманський курс школи – TechMind. Він допомагає нетехнічним IT-спецалістам підтягнути теорію і зрозуміти процес розробки. У школі студенти працюють над проєктами із менторами. Зі студентами, які вже мають роботу IT-компаніях, IAMPM підписує NDA, щоб вони мали змогу працювати над своїми задачами задачами.
Незайнятим спеціалістам школа допомагає з пошуком роботи. За останні три місяці вдалося працевлаштували 67 студентів.
QALight
- дата заснування: 2012
- засновники: Микола Бобошко, Надія Бобошко
- кількість курсів: 49
- кількість випускників: понад 20 000
- топ-3 найпопулярніші курси: Базовий модуль тестування, Автоматизація тестування, Програмування та розробка ПЗ
- найдешевший курс: Технічна співбесіда – 800 грн
- найдорожчий курс: Базовий модуль тестування – 23 300 грн
- кількість працевлаштованих студентів: –
- середній показник NPS: –
QALight заснував Микола Бобошко, який майже 10 років працював тімлідом тестувальників в IT-компаніях Ciklum та Luxoft. Основний фокус тренінгового центру QALight – тестування програмного забезпечення (QA). Через «низький поріг входу в IT» це одна із найпопулярніших професій для світчерів.
«Вимогу до якості програмного забезпечення зростають, тому виникла потреба у висококваліфікованих тестувальниках і автоматизаторах», – каже Бобошко. Тренінг-центр QALight – акредитований центр підготовки до ISTQB. Це міжнародна організація, яка дозволяє отримати міжнародний сертифікат з тестування.
Додатковий відбір школа не використовує, однак на деякі спеціалізовані IT-курси, орієнтовані на студентів з попередньою підготовкою, можуть проводитися додаткові тести.
Навчання проходить в онлайн-форматі в реальному часі з тренером та триває від 6 до 130 годин залежно від курсу. Студенти можуть пройти технічні співбесіди під час навчання з рекрутерами та навчитися складати резюме.
SKVOT
- Рік заснування: 2019;
- Засновники: Інна Чут, Ілля Рейниш, Євгеній Фельдман, Андрій Гайдут;
- Кількість курсів: 105;
- Кількість випускників: 18 000;
- Топ-3 найпопулярніші курси: графічний дизайн, Motion Designer, дизайнер інтер’єрів;
- Найдешевший курс: ретуш фотографії – 13 800 грн
- Найдорожчий курс: UX-UI Designer – 77 000 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: 73,2%;
Онлайн-школу для творчих індустрій SKVOT запустив холдинг Laba Group у вересні 2019-го. «Був тренд на креативні індустрії, проте якісного навчання в сфері було недостатньо», – каже співзасновниця Інна Чут.
Курси проводяться на платформі, де у студента є особистий кабінет з заняттями, домашніми завданнями, фідбеком від лектора та додатковими матеріалами. Доступ до матеріалів курсу залишається назавжди. Програми складають спираючись на аналіз попиту на ринку праці.
Спеціального відбору на навчання немає. «Наші менеджери проговорюють з клієнтами їхні цілі, щоб підібрати найбільш релевантний курс», – каже Чут.
Курси SKVOT тривають від двох місяців до пів року залежно від формату. Студент може обрати програму з засвоєння певної навички або навчатися бажаної професії повністю. Навчання проходить онлайн. Серед інших форматів – теоретичні лекції, відеоконференції, онлайн-інтерактиви. Також є гібридне навчання, яке поєднує записані лекції та онлайн-зустрічі.
ITEA
- Рік заснування: 2014
- Засновники: Мирослав Биков, Лариса Бикова, Сергій Богданов
- Кількість курсів: понад 100
- Кількість випускників: понад 16 000
- Топ-3 найпопулярніші курси: –
- Найдешевший курс: Програма курсу Microsoft Office Excel 2013 – 1300 грн
- Найдорожчий курс: Implementing Cisco Service Provider Next-Generation Core – $3800
- Кількість працевлаштованих студентів: 95%
- Середній показник NPS: –
Школу ITEA заснували у 2014 році Мирослав та Лариса Бикови і Сергій Богданов. Того ж року школа стала авторизованим партнером Microsoft та першим авторизованим партнером Cisco в Україні. Авторизовані партнерства з великими розробниками програмного забезпечення — фокус ITEA. У 2017-му школа отримала авторизацію VMare.
Крім технічних курсів, в ITEA також є програми з HR та проджект менеджменту. Школа допомагає студентам зі стажуваннями та працевлаштуванням. Серед партнерів – понад 200 компаній, зокрема великі аутсорсери EPAM, GlobalLogic, Luxoft та Softserve, стверджується на сайті школи. У школи є денні, вечірні та онлайн курси.
SourceIT
- Рік заснування: 2012;
- Засновники: Оксана Портянкіна;
- Кількість курсів: 20;
- Кількість випускників: 15 000;
- Топ-3 найпопулярніші курси: Frontend-розробка, UX/UI Design, IT Sales;
- Найдешевший курс: Реклама в Facebook та Instagram – 4000 грн
- Найдорожчий курс: Front-end – 22 000 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: –
Харківську ІТ-школу SourceIT у 2012-му заснувала Оксана Портянкіна. Команда школи одна з перших в Харкові, хто створив IT-курси, де за короткий час люди мали змогу швидко отримати реальні знання та навички у сфері технологій, каже Портянкіна.
У SourceIT навчають мов програмування, дизайну, менеджменту, рекламі тощо. Щоб визначитися зі спеціальністю, студент може пройти тестування. Перевагою SourceIT Портянкіна називає орієнтованість на актуальні вимоги гравців на ринку. «Ми тісно спілкуємося з менеджерами IT-компаній та знаємо, яких фахівців вони шукають», – каже вона.
Курси викладають спеціалісти з досвідом від трьох-чотирьох років. У середньому курс триває від двох до п’яти місяців.
Beetroot Academy
- Рік заснування: 2014
- Засновники: Андреас Флодстрьом, Густав Хенман
- Кількість курсів: 13
- Кількість випускників: понад 12 000
- Топ-3 найпопулярніші курси: UI/UX дизайн, Front-end розробка, Project management в IT
- Найдешевший курс: JavaScript Advanced та QA manual — 19 900 грн
- Найдорожчий курс: UI/UX дизайн — 39 800 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: понад 6600
- Середній показник NPS: 73%
Українську Beetroot Academy шведська ІТ-компанія Beetroot на понад 500 працівників запустила через пів року після Революції Гідності та українсько-російської війни. Так компанія хотіла допомогти українцям, що втратили роботу або шукали нову.
Школа обрала систему навчання перевернутого класу – студенти самостійно готуються до занять, а потім практикуються з викладачем. Навчання відбувається у групах по 16-18 осіб. Студентів у школу відбирають через тест на цифрову грамотність, базове розуміння професії та знання англійської. Визначитися з професією допомагає профорієнтаційний тест.
У школи є технічні курси на кшталт C# та Python-розробки й нетехнічні проджект-менеджмент, диджитал-маркетинг тощо. Beetroot Academy найбільше випускає джунів, проте курси для себе можуть знайти й новачки, і фахівці з досвідом в програмуванні. Приміром, на програму Machine Learning не візьмуть без знання Python.
Навчання триває два-п’ять місяців залежно від курсу. Найкоротший курс – бізнес-аналітика на 148 годин, найдовший UI/UX дизайн на 412 годин. Фокус компанії – збільшити кількість жінок в технічних сферах. 61% випускників школи – жінки.
KAMA
Засновники KAMA Сергій та Анна Вовк
- дата заснування: 2013
- засновники: Сергій та Анна Вовк, Павло Клубнікін
- кількість курсів: близько 20
- кількість випускників: 11 000
- топ-3 найпопулярніші курси: –
- найдешевший курс: воркшопи – 4000 грн
- найдорожчий курс: Creative Advertising, Graphic Design – 130 000 грн
- кількість працевлаштованих студентів: —
- середній показник NPS: –
Kyiv Academy of Media Arts (KAMA) запущена в 2013 році трьома співзасновниками — подружжям Сергієм та Анною Вовк та креативним директором Banda Agency Павлом Клубнікіним.
«Від початку ми взяли робочу модель Miami Ad School, але з часом вона виявилась неробочою в наших реаліях, – розповідав Вовк в інтерв’ю AIN у 2015 році. – Тому Miami Ad School надихнула, але Kyiv Academy Of Media Arts – це окремий продукт зі своїми ноу-хау». Forbes звернувся до KAMA з проханням надати додаткову інформацію про школу, однак не отримав відповідь на момент публікації матеріалу.
Основний фокус школи – креативні професії. Студент може обрати офлайн-навчання у Києві, віддалений формат або вечірній. З 2019-го школа запустила дворічну програму. Її поводять за напрямками реклами та графічного дизайну.
LemonSchool
- рік заснування: 2016
- засновники: Макс Самко, Олександр Довбня
- кількість курсів: 15
- кількість випускників: 11 000
- топ-3 найпопулярніші курси: SEO; HTML, CSS, Front End; Графічний дизайн
- найдешевший курс: Motion Design – 6200 грн
- найдорожчий курс: JAVA – 19 500 грн
- кількість працевлаштованих студентів: 2100
- середній показник NPS: –
Харківську школу LemonSchool запустили засновники IT компанії Art Lemon Макс Самко та Олександр Довбня. Їхня компанія на менш ніж сотню працівників спеціалізується на створенні сайтів, дизайні на маркетингу. Школу запустили для пошуку нових людей у свою команду, ідеться на сайті. LemonSchool та Макс Самко не відповіли на запит Forbes з проханням надати додаткову інформацію.
Фокус школи – на курсах зі створення сайтів та дизайні. Перед навчанням студенти підписують договір зі школою з умовами отримання сертифіката та працевлаштування. Якщо всі умови виконані, рекрутинговий відділ запропонує вакансії, допоможе скласти резюме та пройти співбесіду, ідеться на сайті школи. Також студенти можуть претендувати на працевлаштування в Art Lemon.
Тривалість більшості курсів – два-три місяці. Школа надає студентам безкоштовні заняття з ІТ-англійської.
WebPromoExperts
- Рік заснування: 2012;
- Засновники: Антон Воронюк, Олександр Поліщук, Юрій Копишинський, Дмитро Лисенко;
- Кількість курсів: 24;
- Кількість випускників: 11 000;
- Топ-3 найпопулярніші курси: Інтернет-маркетинг, SMM, PPC;
- Найдешевший курс: Просування в TikTok – 6000 грн,
- Найдорожчий курс: Head of Digital Marketing – 96 000 грн;
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: 77%;
Онлайн-школа WebPromoExperts з’явилася у 2012-му на базі агенції з диджатал-маркетингу Webpromo, заснованої на чотири роки раніше підприємцем Антоном Воронюком та партнерами. «На той момент ніхто нічого не знав про інтернет-маркетинг, всі рухалися наосліп, вчилися на своїх помилках, вибудовуючи бізнес та процеси», – каже Воронюк.
Академія почала навчати інтернет-маркетингу, пошуковій оптимізації, контекстній рекламі та вебаналітики. З того часу кількість курсів зросла до 24. «Наші випускники працюють у таких компаніях, як Rozetka, Ciklum, Фармак, ПриватБанк та багато інших», – каже Воронюк. Відбір є лише на курси професійного рівня, де студент вже має володіти певним багажем знань. На програмах для початківців відбору немає.
На курсах є інтерактивна платформа, практичні завдання, тестування та додаткові матеріали. Онлайн вебінари та зустрічі проходять один-два рази на тиждень. Середня кількість годин, яку студент витрачає на вивчення теми – від чотирьох до шести годин. Курси тривають від трьох тижнів до майже восьми місяців.
Sigma Softwere University
DR
- рік заснування: 2016 рік
- засновники: Sigma Software
- кількість курсів: 60
- кількість випускників: 1500 учасників/рік
- найдешевший курс: Time management and self-effectiveness – 2 800 грн
- найдорожчий курс: Power BI – 20 600 грн
- кількість працевлаштованих студентів: –
- середній показник NPS: 80%
Сервісна IT-компанія Sigma Software, що займає 13 місце за кількістю працівників, у 2016 році об’єднала досвід під брендом школи Sigma Software University. Школа має курси за напрямками менеджмент, розробка, Data science, тестування, рекрутинг тощо. Понад 95% викладачів – працівники Sigma Software.
Студентам пропонуються різні формати навчання: курси із тренером, курси на LMS платформі, корпоративне навчання, мітапи та воркшопи, кемпи та інтернатури, програми прокачки. Навчання відбувається у групах по 7-15 осіб. Додаткового відбору для початкового рівня немає. На інтернатуру, кемпи та програми Learn On (прокачка навичок від Junior до Middle рівня) кандидат проходить тестування та загальну або технічну співбесіду.
Навчання відбувається у форматі живих сесій. Тривалість навчання змінюється в залежності від рівня складності, напрямку та формату курсу – від чотирьох занять до пів року.
DAN.IT
- Рік заснування: 2017
- Засновники: Едді Прілєпскі, Еран Лассер, Алекс Сутовскі, Йоссеф Фрідман
- Кількість курсів: 22
- Кількість випускників: понад 6 543
- Топ-3 найпопулярніші курси: FrontEnd Developer, Data Analytics і DevOps
- Найдешевший і найдорожчий курс: IT Recruiter – 3500 грн/міс., Programming Essentials – 6000 грн/міс.
- Кількість працевлаштованих студентів: до війни – 83%
- Середній показник NPS: 91%
Школу DAN.IT у 2017 році запустило четверо ізраїльських підприємців з бекграундом роботи у сферах нерухомості, ритейлу та IT – Едді Прілєпскі, Еран Лассер, Алекс Сутовскі та Йоссеф Фрідман. Її особливість – навчальна методологія TELEM, що активно використовується в комп’ютерному підрозділі ізраїльської армії.
Суть методики полягає у поєднанні двох напрямків: від простого до складного та від загального до конкретного. Спеціалісти школи розкладають на компоненти профіль ідеального для роботодавця кандидата за переліком технічних навичок та софтскілів і формують програму під ці вимоги.
Усі студенти складають вступний тест та проходять інтервʼю з координаторами. Також в DAN.IT визначають, наскільки потенційний студент схильний до певної спеціальності та мотивований до навчання.
Більшість курсів проходять онлайн, проте деякі передбачають офлайн-формат у київському офісному центрі «Silver Breeze». Навчання побудоване на виконанні практичних задач, які послідовно ускладнюються. Вкінці курсу є фінальний проєкт. Навчання у DAN.IT триває від одного до 12 місяців – в залежності від обраного курсу. Найкоротший – розширений JavaScript, найдовший – Full Stack Developer.
A-Level
- Рік заснування: 2016;
- Засновники: Сергій Скрипник;
- Кількість курсів: 10;
- Кількість випускників: 5000;
- Топ-3 найпопулярніші курси: –
- Найдешевший курс: основи програмування – 3 500 грн,
- Найдорожчий КУРС: Front-end, .NET/С#, Full Stack, Java – 27 000 грн;
- Кількість працевлаштованих студентів: 1252;
- Середній показник NPS: –
Forbes звернувся до A-Level з проханням надати додаткову інформацію про школу, однак не отримав відповіді на момент публікації. На сайті є курси з мов програмування, дизайну, рекрутингу в ІТ та менеджменту. Також на сайті зазначається, що програми курсів постійно оновлюються та доповнюються відповідно до вимог роботодавців у IT індустрії.
Для отримання сертифіката про завершення навчання випускник має відвідувати 80% лекцій, виконати 80% завдань, завершити всі модулі та захистити фінальний проєкт. Також це дозволить претендувати на працевлаштування у 80 компаніях партнерів, ідеться на сайті. Серед них – сервісні компанії Nix Solutions, EPAM Systems, SoftServe, Sigma, GlobalLogic, LuxSoft, Artjoker тощо.
Викладачі в A-Level мають 3-4 роки практики, стверджується на сайті школи. Вони проходять три етапи співбесіди, щоб довести компетентність та вміння пояснювати складні речі. Тривалість курсу – від одного до шести місяців. Бонус для студента – безкоштовне заняття з англійської щонеділі та майстер-клас зі складання резюме.
robot_dreams
- Рік заснування: 2020
- Засновники: Laba Group
- Кількість курсів: 40;
- Кількість випускників: 5000
- Топ-3 найпопулярніші курси: Python, Аналіз даних, Data Science
- Найдешевший курс: SQL for Analytics – $420
- Найдорожчий курс: Software Architect – $1400
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: 61,2%;
Запущена у 2020 році Robot_dreams є частиною холдингу Laba Group. Вона фокусується на напрямку data science і допомагає айтівцям підвищити свої скіли чи перейти на інший напрямок всередині своєї компанії чи домену. «Є багато курсів для старту, але для зростання, коли ти вже всередині індустрії, продуктів майже не було», – говорить Андрій Гайдут.
Щоб потрапити на деякі курси, студенти мають скласти вступний тест. Це потрібно для забезпечення однорідності групи й відповідності матеріалу поточному рівню студента, каже Гайдут.
Навчання зазвичай проходить у вечірній час двічі на тиждень. Заняття триває дві години, приблизно таку ж кількість часу може займати самостійна робота і домашнє завдання, каже Гайдут. У команді кожного курсу з лекторами працюють методологи, які допомагають розкласти матеріал у хронології, прорахувати навантаження і складність домашок, запланувати перерви, канікули й дедлайни.
Більшість курсів мають курсові проєкти, які можна лишити у своєму портфоліо: починаючи від чат-ботів і закінчуючи великими аналітичними дослідженнями або дизайном систем. Перед кожним запуском і перезапуском школа додатково аналізує програму під запити вакансій та індустрії в цілому.
Choice31
Співзасновник Choice31 Артем Бородатюк Фото Антон Забєльський для Forbes Ukraine
- рік заснування: 2021
- засновники: Артем Бородатюк, Євгенія Глізер
- кількість курсів: 37
- кількість випускників: 4 948
- топ-3 найпопулярніші курси: ASO, PPC, Інтернет-маркетолог
- Найдешевший курс: Linkbuilder – $250
- Найдорожчий курс: ASO – $1300
- кількість працевлаштованих студентів: –
- середній показник NPS: 82%
Choice31 запустили співзасновник продуктового IT-холдингу Netpeak Group Артем Бородатюк та бізнес девелоперка маркетингової агенції iProspect Євгенія Глізер. «Хотіла, щоб люди не їхали в Польщу чи де інде за навчанням і на роботу», – говорить Глізер.
Школа фокусується на нетехнічних спеціальностях. Чому? «Тому що переконані, що стартувати в не технічному ІТ набагато легше, ніж технічному. І це дає змогу більшій кількості людей світчнутись», – каже вона. Стратегія вистрелила, коли в українському IT наступила криза. Майже 15% опублікованих вакансій на джоб-сайті Jini у листопаді – для маркетологів. Технічна професія – JavaScript – на другому місці із 9% вакансій.
Найдовше навчання триває на курсах-професіях – 3,5 місяця. «Ділимо час так, щоб не було надмірного навантаження на студента – у великих курсах навіть робимо канікули», – каже Глізер. На екваторі навчання зі студентами починає працювати Центр працевлаштування і веде його до отримання оферу і проходження випробувального терміну.
Додаткового відбору в школі немає. «Наша задача – допомогти людям, які хочуть змінити свій кар’єрний шлях і тут ми розуміємо, що точка А у всіх може бути сильно різна», – каже Глізер.
Mate academy
- Рік заснування: 2015;
- Засновники: Роман Апостол, Анна Апостол, Макс Лисак;
- Кількість курсів: 8;
- Кількість випускників: 4000;
- Топ-3 найпопулярніші курси: Frontend, Python, QA;
- Найдешевший і найдорожчий курс: курси безкоштовні, але студент сплачує відсоток від зарплати
- Кількість працевлаштованих студентів: 3300;
- Середній показник NPS: 71%;
Школу Mate academy у 2015-му запустила бізнес-девелоперка Анна Апостол. У 2018-му до неї приєднався її чоловік та ексспівробітник Google Роман Апостол та співзасновник бізнес-інкубатора Startup Depot Макс Лисак. «Освоїти ІТ-професію можна без технічної освіти в університеті, достатньо обрати якісні курси», – переконана Анна Апостол.
Особливість школи – оплата відбувається за моделлю Income Share Agreement (ISA). Студенти сплачують за навчання після працевлаштування, відраховуючи 12% заробітної плати у перші три роки роботи.
Також є можливість оплатити навчання на початку. У такому разі студента зараховують на курс одразу. Якщо студент обирає оплату після працевлаштування, то має скласти тест та пройти співбесіду, пояснює Лисак.
Школа має вісім курсів з технічного та нетехнічного ІТ: програмування, тестування, дизайн та рекрутинг. У планах – запуск навчання диджитал-маркетингу. Програму складають та викладають практики, кажуть у школі. «Якщо говорити про викладачів, то їхнє тестове – це лекція для студентів. Ми перевіряємо, як вони вміють доносити складні теми простими словами», – каже Роман Апостол.
Навчання триває з 9:00 до 18:00 від чотирьох до шести місяців. При оплаті одразу – заняття з викладачем проходитимуть у зручний час.
FoxmindEd
- Рік заснування: 2016
- Засновники: Сергій Немчинський
- Кількість курсів: 26
- Кількість випускників: понад 4000
- Топ-3 найпопулярніші курси: Java (Spring), Python, FrontEnd (React)
- Найдешевший курс: Java, JavaScript, Python, C#, C++ – 2450 грн
- Найдорожчий курс: Enterprise Patterns – 30 400 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: до війни – близько 90%
- Середній показник NPS: 64,9%
«У програмі FoxmindEd лише те, без чого не беруть на роботу», – стверджує СЕО та засновник FoxmindEd Сергій Немчинський. До цього він був керівником програмістів, зокрема в IT-компанії Intro Pro, та сам проводив технічні інтерв’ю для потенційних співробітників.
Для початкових курсів FoxmindEd не проводить відбір. Додаткові вимоги є для досвідчених програмістів та курсів менторингу, де студенти імітують роботу над реальними проєктами та курсів для досвідчених програмістів.
Модель роботи FoxmindEd – навчання на практичних задачах з допомогою ментора, теоретичні лекції студентам не читають. Виняток – стартові курси, де студентам дають доступ до записаних лекцій.
Школа дає сім днів безкоштовного тестового періоду для проходження курсу. Швидкість навчання у FoxmindEd залежить від самого студента, а оплата помісячна. «Чим швидше вчишся – тим менше платиш», – додає Немчинський. Тривалість навчання в середньому коливається від двох до восьми тижнів для стартових курсів та до року на курсі менторингу.
Powercode Academy
Засновник Powercode Academy Владислав Савченко
- Рік заснування: 2018;
- Засновники: Владислав Савченко;
- Кількість курсів: 20;
- Кількість випускників: 2910;
- Топ-3 найпопулярніші курси: Frontend, UX/UI Design, Python;
- Найдешевший курс: швидкий курс, який навчає конкретної навички, наприклад, роботі з html – 550 грн
- Найдорожчий курс: PM + QA – 25 000 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: –
У 2018-му Powercode Academy була запущена на базі ІТ-компанії Powercode. «Команда ІТ-компанії постійно стикалася з проблемами найму, відсутності хороших кадрів. Хочеш, щоб було, зроби це сам, так і з’явилась академія», – каже засновник Powercode Academy та президент EASE Владислав Савченко. Спершу навчання відбувалося офлайн у Києві та Запоріжжі. З початком пандемії COVID-19 школу повністю переформатували в онлайн.
Відбору на навчання немає. «Ми готові працювати з усіма, хто хоче вивчати ІТ дисципліну», – говорить Савченко. У середньому курс триває три місяці, а одне заняття – дві з половиною години. У школі є два типи навчання: асинхронне, коли студент навчається самостійно з періодичними майстер-сесіями, та синхронне з мінімум одним груповим заняттям на тиждень. Серед основних програм – Python, Front-end, UX/UI Design, вивчення AI-інструментів, Phyton для дітей, англійська для IT та продажі в IT.
Після курсу на випускника очікує тест та дипломна робота. «Партнерам для стажування чи працевлаштування, ми рекомендуємо тільки найуспішніших студентів», – каже Савченко.
Cursor Education
- Рік заснування: 2014
- Засновники: Остап Рудоманський
- Кількість курсів: 6
- Кількість випускників: понад 2670
- Топ-3 найпопулярніші курси: –
- Найдешевший курс: Front-end basic – 7568 грн
- Найдорожчий курс: UX/UI design – 18 182 грн
- Кількість працевлаштованих студентів: 73%
- Середній показник NPS: 71%
Львівська Cursor Education працює з 2014 року. Forbes звернувся до школи з проханням надати детальну інформацію про навчання, однак не отримав відповідь. На сайті Cursor Education є технічні та нетехнічні курси для різного рівня. Потенційним студентам школа пропонує скласти профорієнтаційний тест в Telegram. Ментори Cursor Education проходять tech-співбесіду та перевірку soft-skills і мотивації займатись knowledge sharing, зазначається на сайті.
Школа допомагає з пошуком роботи – успішних студентів рекомендують компаніям-партнерам, стверджується на сайті. Також студентам допомагають підготуватись до технічних та hr-співбесід, перевірки англійської мови та soft-skills.
ISSP Training Center
- Рік заснування: 2014
- Засновники: Олег Дерев’янко, Роман Сологуб
- Кількість курсів: 72
- Кількість випускників: понад 920
- Топ-3 найпопулярніші курси: –
- Найдешевший курс: I-CSO | Cybersecurity Operations – $200
- Найдорожчий курс: Certified Information Systems Security Professional – $1300
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: –
Школу ISSP Training Center у 2014 році заснували фаундерами компанії з кібербезпеки ISSP Олег Дерев’янко та Романо Сологуб. Фокус школи – кібербезпека. Студентам пропонується пройти курс від ключових розробників сертифікацій з інформаційної безпеки EC-Council, ISC2, CompTIA, ISACA тощо, або ж вивчати програми ISSP Training Center. Курси є як для початківців у сфері інформаційної безпеки, так і для досвідчених фахівців. На вибір є загальні, управлінські та спеціалізовані професійні тренінги з кібербезпеки.
IT Brains
- Рік заснування: 2022
- Засновники: Кирило Тураєв
- Кількість курсів: 1
- Кількість випускників: понад 100
- Середній показник NPS: 95%
Школу Fullstack-розробників «молодий айтішник» Кирило Тураєв запустив у листопаді 2022 року. Програма навчання в IT Brains комбінує відеолекції з теорією та практичні уроки з розробки комерційних проєктів. Викладачів та менторів школи відбирають за здатністю до особистого навчання та доведеною експертизою в ІТ-індустрії, ідеться на сайті школи. Навчання триває 10 місяців. Студенти витрачають не більше двох годин на технічне навчання і годину – на англійську мову.
Безоплатні IT-школи
Codefinity
- Рік заснування: 2021
- Засновники: Genesis
- Кількість курсів: понад 70
- Кількість випускників: понад 50 000
- Топ-3 найпопулярніші курси: вступ до Python, вступ до SQL, знайомство з HTML
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: –
Освітня платформа для вивчення програмування Codefinity – один з EdTech проєктів українського інтернет-холдингу Genesis. Платформа пропонує курси для опанування Python, Data Science, Data Analytics, SQL тощо.
Всі курси на платформі авторські. Курси базового рівня влаштовані як перелік завдань, який студент має виконати за поданим прикладом. Для курсів середнього рівня вже є записані короткі відеопояснення від авторів курсу. Проходити навчання можна у власному темпі. Після закінчення студенти отримають цифровий сертифікат.
Особливість платформи – наявність міжнародної спільноти. На платформі є чат, де студенти одного курсу можуть спілкуватися між собою. Усі курси на платформі доступні англійською мовою, 20 — перекладені українською. У планах Codefinity – перекласти всі курси. Для українських користувачів доступ до курсів безкоштовний – треба лише підтвердити громадянство на сайті платформи через Дія.Підпис.
EРАМ University
прес-служба EPAM
- Рік заснування: 2011
- Засновники: EРАМ
- Кількість курсів: понад 30
- Кількість випускників: близько 7000
- Топ-3 найпопулярніші курси: Java, FrontEnd, Data
- Кількість працевлаштованих студентів: понад 6500
- Середній показник NPS: 74%
Одна з найбільших IT-компаній із виторгом 20,2 млрд грн у 2022 році та 10 230 працівників EPAM запустила навчальну програму в Україні у 2011 році. У компанії вірять в «інвестування у таланти» та опікуються питанням освіти IT-фахівців, молодих спеціалістів та світчерів, зазначає керівник освітніх програм EРАМ University Денис Гриньов.
Усі лектори та ментори – співробітники ЕРАМ з практичним досвідом проєктної роботи. Теорію викладають експерти рівня senior та вище, практику – спеціалісти рівня middle і вище.
Для навчання в EPAM University треба підтвердити рівень англійської (не нижче Intermediate), пройти базовий технічний тест та співбесіду. Після перевірки студенти потрапляють або на весь цикл навчання, або одразу на курси більш складного рівня. EРАМ University пропонує декілька етапів навчання – від базового рівня до рівня спеціалізації джуніора.
Перший базовий етап «pre-lab» займає 12 тижнів. Етап фундаментального навчання в лабораторії триває 12-14 тижнів. Етап проєктного навчання та проєкт «post-lab» займають до 12 тижнів. Випускники ЕРАМ University можуть продовжити кар’єру у компанії – 95% джунівських позицій в EPAM отримують саме колишні студенти.
GL BaseCamp
Віце-президентка GlobalLogic Ukraine Анна Щербакова Фото надано пресслужбою, а також оброблено і доповнено за допомогою ШІ (штучного інтелекту) Photoshop Beta.
- Рік заснування: 2012
- Засновники: GlobalLogic
- Кількість курсів: понад 60
- Кількість випускників: понад 2000
- Топ-3 найпопулярніші курси: Embedded, C++, QA
- Кількість працевлаштованих студентів: понад 40%
- Середній показник NPS: –
Сервісна компанія GlobalLogic Ukraine зі штатом у 6500 і річним виторгом за 2022 рік у 11,5 млрд грн запустила свою школу GL BaseCamp у 2012 році. Школа передусім орієнтована на студентів українських вишів, оскільки університетська програма не покриває реальні потреби IT-бізнесу, кажуть у пресслужбі школи. Мета GL BaseCamp – краще підготувати студентів до майбутньої роботи в IT-індустрії.
Студенти GL BaseCamp виконують практичні завдання, максимально наближені до задач на комерційних проєктах, повідомляють у пресслужбі. Тренери та ментори на курсах – інженери GlobalLogic з досвідом викладання та навичками публічних виступів. Навчання триває 2,5-3 місяці у форматі вечірніх занять двічі на тиждень по дві години. Кращим студентам пропонують роботу в GlobalLogic.
Genesis Academy
Антон Забєльський для Forbes Україна
- Рік заснування: 2016
- Засновники: Володимир Многолєтній, Максим Штепа, Олексій Ніщик
- Кількість курсів: 60;
- Кількість випускників: 1600;
- Топ-3 найпопулярніші курси: Genesis IT School, Analitycs School, Marketing School
- Навчання безоплатне;
- Кількість працевлаштованих студентів: 400;
- Середній показник NPS: 90%;
Genesis Academy – симбіоз освітніх програм продуктового холдингу Genesis з 7,5-8 млрд грн виторгу у 2022-му та 3000 працівниками, що виник у серпні 2022-го. Прообраз академії – Genesis IT School, заснована топменеджерами стартап-фабрики Володимиром Многолєтнім та Максимом Штепою у 2016-му. «Одна IT School вже не покривала всі потреби ринку, тому з 2020-го почали з’являтися нові освітні програми», – каже Олексій Ніщик, директор з навчання Genesis.
98% викладачів програм – з екосистеми Genesis. Близько 60% – менеджери керівного рівня. У школі є як технічні, так і нетехнічні курси: продакт-менеджмент, маркетинг, тестування (QA), дизайн, аналітика, медіа, Back-end, Front-end розробка тощо.
Навчання безоплатне, проте кількість місць на курсі обмежена – до 30-50 студентів. «Конкурс високий», – каже Ніщик і додає, що відбір проходять лише 1-2% з кількох тисяч охочих. Кандидата очікує онлайн-тест, практичне завдання та співбесіда. Однак є й курси без відбору, які Genesis публікує на стрімінговому сервісі Megogo.
У середньому курс триває від двох до чотирьох місяців. «Ми рекомендуємо учасникам закладати на навчання 20-30 годин на тиждень», – каже Ніщик. По закінченню на випускників очікує фінальний проєкт.
IntelliStart
Співзасновник Intellias Віталій Седлер Фото Intellias
- Рік заснування: 2021
- Засновники: Віталій Седлер, Михайло Пузраков
- Кількість курсів: 13
- Кількість випускників: 134
- Топ-3 найпопулярніші курси: Java Course, Frontend Course, Golang Course
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: –
Українська ІТ-компанія Intellias зі штатом у 2560 співробітників і виторгом 4,1 млрд грн запустила власний освітній хаб IntelliStart у листопаді 2021 року. Формат – практична безкоштовна ІТ-школа та буткемпи – навчальні інтенсиви. Програми IntelliStart на 70% складаються з практичної роботи, на 20% із взаємодії у команді та менторингу і на 10% – з теорії, наводять дані у пресслужбі.
Усі тренери в межах курсів IntelliStart – розробники компанії Intellias. Кількість місць у школі обмежена, потенційні студенти проходять попередній відбір. Він може включати технічний тест та практичне завдання. Останній етап відбору – інтерв’ю. У середньому навчальний курс триває три місяці.
Програма навчання в IntelliStart побудована так, щоб приділяти увагу не лише технічній освіті, але й розвитку soft-скілів для роботи в команді, повідомляють у пресслужбі. По закінченню навчання студенти можуть пройти співбесіду на відкриті вакансії в Intellias.
NIX education
- Дата заснування: 2019
- Засновники: NIX
- Кількість курсів: 27
- Кількість випускників: –
- Топ-3 найпопулярніші курси: –
- Кількість працевлаштованих студентів: –
- Середній показник NPS: –
Школу NIX education запустила харківська IT-компанія NIX із 2000 працівників. Forbes звернувся до компанії з проханням надати деталі про школу, однак не отримав відповідь на момент публікації матеріалу.
Навчання відбувається безкоштовно, однак потрібно пройти три етапи конкурсного відбору: заповнити шаблон-резюме на сайті, пройти онлайн-тестування та співбесіду, перераховується на сайті школи. Тестове завдання включає перевірку рівня знань по вибраному напряму.
NIX education має переважно технічні курси, однак також є бізнес-аналіз та тестування. У разі успішного проходження курсу компанія може запропонувати вакансію в одному зі своїх проєктів.