В українських банках помітно подорожчав долар. Вранці 4 жовтня вони виставили курс американської валюти на середньому рівні 37,7/38,34 грн (купівля/продаж). Це на 20 коп. дорожче у купівлі, ніж було днем раніше, а також на 24 коп. – в продажі.
Серед великих установ найдорожче купує долар Укргазбанк – 37,7 грн. Найдешевше – OTP Bank, 37 грн. В інших курс знаходиться на рівні 37,05-37,6 грн.
Продає валюту найдорожче Креді Агріколь Банк – 38,6 грн. Найнижчий курс виставив ПриватБанк – 37,85 грн. Інші банки продають долар по 37,9-38,2 грн.
При цьому слід розуміти, що ці ціни можуть відрізнятися від фактичного курсу в банках. Бо там можуть виставляти додаткові комісії.
Також деякі великі банки встановлюють і картковий курс, але зараз він працює тільки для операції купівлі іноземної валюти з наступним внесенням на депозит. Просто так купити долари на картку неможливо – заборона діє ще з початку війни.
Курс в обмінниках
А ось на чорному ринку долар подешевшав. Вранці 4 жовтня тут його купують у середньому по 38,15 грн., а продають по 38,35 грн. Це:
на 5 коп. дешевше у купівлі, ніж 3 жовтня ;
на 15 коп. – в продажі.
НБУ оновив курс
Нацбанк виставив офіційний курс долара на рівні 36,59 грн. Це на 3 коп. дорожче, ніж днем раніше, зокрема і протягом більше 1 року в цілому.
Як на долар вплинула скасування фіксованого курсу
У свою чергу, голова НБУ Андрій Пишний , коментуючи скасування фіксованого курсу, констатував: гривня не здійснила “політ у космос”. Більше того, зазначив він, якщо врахувати, що “ще вчора курс продажу валюти на міжбанку був близьким до 36,9 грн/дол. (офіційний курс + 1%), то він навіть дещо зміцнився”.
“Зростання попиту на ринку для нас очікуємо. Природно, що валютний ринок намагається протестувати рішучість НБУ. Нацбанк продав стільки, скільки потрібно, щоб задовольнити цей попит. І це ще раз підтверджує той факт, що ми не маємо “червоних ліній” у частині інтервенцій. “, – наголосив Пишний.
Втім, визнав він, коливань курсу все ж таки уникнути не вдасться. Однак:
вони відбуватимуться в обидві сторони;
будуть дуже несуттєвими.
“Наша мета – зберегти курсову стійкість. Учасники ринку зможуть поступово згадати, як це працювати в нормальних умовах, а фінансова система та економіка – краще адаптуватися до зовнішніх та внутрішніх шоків”, – резюмував голова НБУ.