Банки переписали вартість готівкового долара в Україні. Вранці 7 серпня вони виставили курс валюти на рівні 37/37,55 грн (у купівлі/у продажу). В купівлі це на 5 коп. дорожче, ніж днем раніше. А ось у продажу дешевше одразу на 13 коп.
Серед великих установ найдорожче долар купують ПУМБ та Креді Агріколь Банк – 37 грн. За ними – Укрсиббанк та Укрексімбанк, які визначили вартість американської валюти на рівні 36,9 грн.
Найнижчий курс виставив Універсал Банк – 36,2 грн. За ним – із помітним відривом – OTP Bank, де долар коштує 36,5 грн.
У продажу найвищий курс виставив Креді Агріколь Банк – 37 грн. На другому місці – ПУМБ та Ощадбанк, 37,75 грн.
Найдешевше американську валюту продає OTP Bank – 37,3 грн. А також ПриватБанк – 37,35 грн.
Також деякі великі банки встановлюють картковий курс, але зараз він працює лише для операції купівлі іноземної валюти з подальшим внесенням на депозит. Просто так купити долари на картку неможливо – заборона діє ще з початку війни.
На чорному ринку курс визначили на рівні 37,3/37,4 грн (у купівлі/у продажу). Це на 3 коп. дорожче в купівлі, ніж днем раніше. У продажу ціна валюти не змінилася.
Офіційний курс долара, за даними Нацбанку, залишається фіксованим. Він становить 36,56 грн.
Яким буде курс долара протягом тижня
Як розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, з 7 по 13 серпня курс готівкового долара в Україні перебуватиме в діапазоні 37-37,5 грн. Його коливання не перевищать 30 коп.
“Різниця між курсом купівлі та продажу перебуватиме в “горличку” 0,15-0,25 грн. Однак ми не виключаємо, що обмінні пункти можуть суттєво збільшувати спред орієнтовно до 1 грн, у такий спосіб реагуючи на роздрібну активність”, – попередив банкір.
Він зазначив, що на готівковому валютному ринку поки що зберігається баланс між попитом та пропозицією. Проте російські атаки на портову інфраструктуру України призвели до деякого зростання напруженості.
“Регулятор (НБУ. – Ред.) докладає максимальних зусиль, щоб зберегти ситуацію на ринку в контрольованому стані… Важливість експорту зерна для впливу на валютний ринок підкреслює річна сума прибутку: з 1 липня 2022-го по 30 червня 2023-го Україна отримала понад 20 млрд доларів”, – зазначив Лєсовий.