Фото — flickr.com
Сполучені Штати Америки ввечері середи, 19 липня, офіційно оголосили про виділення додаткових 1,3 мільярда доларів на новий пакет оборонної допомоги для України.
Джерело: Міністерство оборони США
США оголосили про нову військову підтримку України на понад 1 млрд дол
Згідно з переліком, у межах короткострокової, середньострокової та довгострокової підтримки наша держава отримає:
- чотири системи ППО NASAMS і боєприпаси;
- 152-мм артилерійські снаряди;
- ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням TOW;
- безпілотники Phoenix Ghost і Switchblade;
- високоточні авіаційні боєприпаси;
- засоби протидії БпЛА та радіоелектронної боротьби;
- обладнання для розмінування;
- 150 бензовозів;
- 115 тактичних автомобілів для буксирування та перевезення техніки;
- 50 тактичних транспортних засобів для відновлення техніки;
- обладнання для посилення безпеки портів і гаваней;
- тактичні захищені системи зв’язку.
Також йдеться про спрямування грошей на продовження діяльності з навчання, технічного обслуговування та підтримки українських сил.
У Пентагоні уточнили, що додаткова допомога надаватиметься в межах Ініціативи сприяння безпеці України, що передбачає закупівлю зброї у виробників та партнерів для відправки ЗСУ. Оголошення означає початок процесу укладення відповідних контрактів щодо пріоритетних військових засобів.
Цей пакет підкреслює продовження зобов’язань США задовольнити нагальні потреби України шляхом надання критично важливих можливостей у короткостроковій перспективі, а також щодо розбудови стійкої спроможності Збройних Сил України захищати свою територію та стримувати російську агресію в середньостроковій та довгостроковій перспективах, — зазначили в американському Міноборони.
Що відомо про витрати США на власну оборону та військову допомогу Україні
Проєкт оборонного бюджету підтримали 219 осіб, проти проголосували 210.
За інформацією видання, ухвалення цього законопроєкту є значним досягненням для спікера Палати представників Кевіна Маккарті та республіканців, які складають більшість у Палаті представників.
Законопроєкт буде переданий до Сенату, який очолюють представники Демократичної партії під керівництвом Чарльза Шумера, який може відхилити суперечливі поправки.
Я думаю, що, коли ми отримаємо його пізніше цього року, це, ймовірно, буде зовсім інший законопроєкт, — зазначила представниця Палати представників Ненсі Мейс.
Законопроєкт, ухвалений Палатою представників США, встановлює бюджет Збройних сил країни у 2024 фінансовому році в розмірі 886 мільярдів доларів, що відповідає запиту президента Джо Байдена на витрати на оборону, а також межі витрат, встановленій угодою про обмеження боргу.
У цю суму входять 842 мільярди доларів для Міністерства оборони і 32 мільярди доларів для програм створення ядерної зброї, які перебувають у віданні Міністерства енергетики.
Член палати представників Марджорі Тейлор Грін хотіла внести кілька правок, щоб заблокувати допомогу Україні.
Одна з них стосувалася 300 мільйонів доларів допомоги. Зазначається, що ці правки вдалося відкинути, допомога Україні має зберегтися.
Вона пояснила це тим, що Маккарті запропонував їй місце в Комітеті конференції. Однак Грін пообіцяла й надалі протидіяти розширенню допомоги Україні.