Шахраї масово прикидаються співробітниками банків: як розпізнати

На Черкащині шахрай виманив в українки майже 20 тис. грн. Для цього він зателефонував їй з невідомого номера, назвався банківським працівником і попросив підтвердити операцію, що нібито проводиться.

9938_motorola_frontier.jpg (25.35 Kb)

“Під час розмови жінка не підозрювала, що потрапила до шахрайської схеми і говорить не з працівником банку. Їй повідомили, що для завершення банківської операції необхідно зробити підтвердження через телефон, натиснувши цифру “1”, що вона і зробила. Одразу після цього з банківського рахунку зникли кошти у сумі 19 525 грн”, – повідомили у поліції Черкаської області.

Там нагадали: співробітник банку ніколи не намагається дізнатись особисту інформацію клієнта. Якщо таке прохання прозвучало, необхідно закінчити розмову і звернутися до поліції та свого банку, оскільки вам телефонує шахрай.

“Якщо вам дзвонили та намагалися отримати особисту інформацію: CVV2-код, паролі, ПІН-код тощо, повідомте цю інформацію до вашої банківської установи. Якщо ваша особиста інформація все-таки стала відома третім особам – зателефонуйте на спецлінію 102” , – наголосили правоохоронці.

Шахраї масово прикидаються співробітниками банків

Випадок, що стався на Черкащині, – не поодинокий. За останній рік карткові шахраї “забрали” з рахунків українців на 46% більше коштів, ніж роком раніше.

Водночас більшість грошей вкрали за допомогою т. з. соціальної інженерії. Найпопулярніша схема обману – назватись співробітником банку та виманити секретні дані карток.

Як розпізнати шахрая

У Нацбанку виділили низку запитань та тез, які ніколи не ставитиме клієнту жоден працівник банку. Відповідно, якщо у розмові вони прозвучали, можна бути певним, що з вами розмовляє шахрай. Так, аферисти:

запевняють, що доступ до рахунку отримали сторонні особи;
просять надати інформацію про картки та рахунки через планову перевірку даних або у зв’язку з війною;
повідомляють про кібератаку на IT-систему банку та просять переказати гроші на тимчасовий безпечний рахунок;
просять встановити програму віддаленого доступу посилення заходів безпеки.
Крім того, шахраї вже навчилися підміняти телефонні номери, щоб імітувати дзвінки та SMS від банків та офіційних установ. Тобто дзвонить чи пише шахрай, а на екрані телефону відображається номер банку, пенсійного фонду, податкової, поліції тощо.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *