Росіяни чекають на повернення іноземних брендів

Кожен другий росіянин чекає на повернення іноземних брендів, які залишили країну-агресор. Це стосується одягу, люксової продукції, косметики, автомобілів і навіть їжі.

6228_840px-mcdonalds-exterior-904x662.jpg (55.36 Kb)

Як повідомляють росЗМІ, такі результати показало дослідження платформи “Футурум”. Найбажанішим для росіян є McDonald’s – на повернення легендарної мережі громадського харчування чекає більш ніж половина громадян РФ, а кожен третій вважає, що це трапиться вже у 2026 році.

Також серед лідерів: IKEA (50%) і Zara (45%). Загалом болючою подією відхід іноземних компаній назвали 42% опитаних, причому гостріше це позначилося на жінках – без західних брендів страждають 48%, тоді як серед чоловіків таких 36%. Лише п’ята частина опитаних вважає зміни позитивними.

Передбачувано представники різної статі чекають на повернення різних компаній. Наприклад, росіянки сподіваються на повернення модних і косметичних марок:

Chanel (52% проти 12% чоловіків);
H&M (52% проти 28%);
Zara (58% проти 32%).
При цьому представникам чоловічої статі бракує іноземного автопрому та люксових годинників. Зокрема:

Audi (32% проти 18%);
BMW (33% проти 15%);
Rolex (42% проти 28%).
Найбільше люди відчувають брак одягу, косметики та ювелірних виробів. Чоловіки частіше згадують електроніку і стримінгові сервіси, жінки – аксесуари, парфумерію та біжутерію.

Але в повноцінне відновлення колишньої присутності вірять тільки 15%. Тоді як половина дотримується думки, що відомі марки обмежаться реєстрацією під іншими іменами, а ще третина чекає паралельного імпорту.

Аналоги продукції західних компаній вдалося вибрати тільки п’ятій частині опитаних. Хоча 3/4 росіян наполягає на тому, що не робитиме покупки у таких виробників на колишніх умовах – половина чекає зниження цін.

Згідно з даними аудиторсько-консалтингової фірми Kept, станом на початок 2025 року з Росії вийшли 62% компаній із “недружніх” для Кремля країн – за рік цей показник зріс на 7 п.п. Причому РФ покинули всі компанії з Канади, Австралії, Нової Зеландії, Фінляндії, Норвегії та Ісландії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *