Коли ШІ стане схожим на людину: інтерв'ю з науковцем Олексієм Молчановським з УКУ

Як університети адаптуються до світу з ChatGPT? Коли оптимальний час для бізнесу впроваджувати рішення на основі штучного інтелекту? Чому штучний інтелект стане предметом дослідження? Олексій Молчановський, керівник офісу інновацій Українського католицького університету, обговорив ці теми в серіалі YouTube «Бізнес-сніданок з Володимиром Федоріним» від Forbes Ukraine.

Подарунок для справжніх лідерів

Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до першокласної аналітики, ідей та вражаючих історій успіху. Купити зараз

Прагнення розробити власну мовну модель для Українського католицького університету (УКУ) – це наратив, який не можна ігнорувати, за словами Олексія Молчановського, керівника Інноваційного офісу УКУ. «Питання лише в тому, чи це матеріалізується через два роки чи через десять», – зазначає він під час трансляції на YouTube «Бізнес-сніданок з Володимиром Федоріним», представленого Forbes Ukraine.

Наразі приватний університет відкрив вакансію спеціаліста, який займатиметься дослідженням методів інтеграції штучного інтелекту в освітні та адміністративні процеси. «Розвиток штучного інтелекту створює значний виклик для університетської освіти», – заявляє він, посилаючись на колегу, який проходить стажування в престижному Массачусетському технологічному інституті. Там студенти складають іспит з програмування у великому ангарі без доступу до Інтернету, пишучи код на папері.

Популярна категорія Компанії Дата 28 квітня «Топ-менеджер, який не крастиме». Генеральний директор «Укрнафти» Сергій Корецький очолить «Нафтогаз». Яку спадщину він успадкує?

«Чи очікували ми побачити це в еру штучного інтелекту?» — риторично запитує Молчановський. Які рішення він пропонує для університетів? Чи варто бізнесу пришвидшити впровадження ШІ? Чому всім організаціям важливо розробляти власні великі мовні моделі?

Пряму мову було скорочено та уточнено для ясності.

Про потенціал штучного інтелекту

Коли ви взаємодієте зі штучним інтелектом як звичайний користувач, це захоплює. Здається, що технологія генерує думки та поводиться як людина. Однак, згадавши, як це працює за лаштунками, можна перевірити реальність. Стає очевидним, як мовні моделі приймають певні рішення.

Нещодавно Harvard Business Review дослідив, як змінилися контексти, в яких люди використовують великі мовні моделі, протягом останнього року. Три найпоширеніші способи використання – це загальні розмови зі штучним інтелектом або пошук емоційної підтримки від мовної моделі. Мені це не здається особливо оптимістичним, проте я розумію причину цієї тенденції.

Система розроблена для створення привабливого ефекту. І навпаки, люди часто схильні приписувати життя неживим об'єктам. Коли люди стверджують, що можуть спілкуватися з Сократом чи іншими історичними постатями за допомогою штучного інтелекту, це все одно ілюзія.

Модель навчається на великому масиві текстових корпусів. По суті, вона слугує найбільшою бібліотекою у світі, з якою можна вести живу розмову. Однак, я не вірю, що ця бібліотека може пропонувати знання, яких немає в ній самій. Нові наукові відкриття там не можуть виникнути. Тим не менш, люди можуть отримати власне розуміння, якщо ставлять достатньо хороші запитання.

Для фахівців у певній галузі модель може лише пришвидшити певні процеси, але для ШІ буде надзвичайно складно генерувати нові знання в цій галузі. ШІ може виявити цікаву інформацію, яка раніше була прихована в його бібліотеці.

З іншого боку, ці системи дуже потужні з точки зору інтеграції даних та розпізнавання образів. Якщо модель видає інформацію, якої не було в текстовому корпусі, можна перевірити цю гіпотезу, щоб визначити, чи це була галюцинація. Модель структурована таким чином, що не може нам відмовити. Вона завжди надасть відповідь — незалежно від того, чи вона згенерована, чи це галюцинація.

Олексій Молчановський з УКУ про АІ

Керівник інноваційного офісу Українського католицького університету Олексій Молчановський

Як бізнес може адаптуватися до світу штучного інтелекту

Впроваджуючи рішення на основі штучного інтелекту в компанії, вкрай важливо враховувати їхню стійкість. Також важливо, щоб підприємства своєчасно долучилися до цього процесу та сідали на нього. І навпаки, через місяць може з'явитися нове рішення, яке повністю замінить попереднє.

Численні

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *