“Газпром” рекордно втрачає прибуток

Прибуток компанії “Газпром” впав на понад 30%, що призвело до збитку у розмірі 629 мільярдів рублів (або 6,9 мільярда доларів США), що є найвищим за останні 25 років. Це падіння зумовлене геополітичними турбулентностями, такими як вторгнення Росії в Україну та загострення відносин з Заходом, що суттєво обмежили діяльність компанії.

9390_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)

Про це повідомило Міністерство оборони Великобританії з посиланням на дані розвидки у Х. “Російське вторгнення в Україну у 2022 році та подальше погіршення відносин Росії із Заходом серйозно обмежили діяльність Газпрому. Нездатність Газпрому повністю переорієнтувати свій експорт і відмовитися від залежності від європейських ринків, ймовірно, надалі обмежуватиме його прибутки щонайменше до 2030 року”, – вважають експерти розвідки.

У військовому відомстві Великої Британії відмітили, що навіть при тому, що “Газпром” зумів перенаправити частину свого бізнесу на альтернативні ринки, ця переорієнтація ймовірно покриє лише від 5% до 10% втрат європейських продажів у 2023 році. “Дуже ймовірно, що збільшення майбутніх продажів залежатиме від будівництва нових експортних інфраструктурних об’єктів, таких як газопровід “Сила Сибіру 2”, – підкреслили аналітики.

Зазначається, що високий рівень оподаткування прибутку “Газпрому” у 2022 та 2023 роках майже безперечно позбавив компанію стимулу і здатності для інвестування в розширення на альтернативні ринки. В минулому році “Газпром” сплатив до російського бюджету близько 2,5 трильйона рублів (або 28 мільйонів доларів США).

Ця сумма складає приблизно 9% від загальних державних доходів. Згідно з розвідкою, російський уряд планує і надалі збільшувати податкове навантаження на “Газпром” у 2024 році, що, ймовірно, зумовило рішення компанії скоротити свої інвестиції на цей рік приблизно на 15%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *