Міністерство юстиції США оприлюднило звинувачення проти двох чоловіків, яких підозрюють в організації пов’язаної з цифровими активами схеми Понці на $25 млн.
Згідно із судовими документами, Девід Гілберт Шаффрон з Австралії та Вінсент Ентоні Маццотта-молодший зі штату Каліфорнія вступили у змову з метою обману інвесторів.
Їхня скам-схема пропонувала «гарантований дохід» у розмірі 300% за три тижні, що в річному вираженні становило 186 000 000%. Організатори обіцяли використовувати автоматизований торговий бот зі штучним інтелектом для угод із криптовалютою.
Шафран і Маццотта просували шахрайські програми під різними назвами на кшталт Circle Society, Bitcoin Wealth Management, Omicron Trust, Mind Capital і Cloud9Capital.
Ймовірні злочинці також пропонували жертвам «реферальну винагороду» в розмірі 20% від депозиту знайомих і друзів.
Однак замість інвестування в цифрові активи підозрювані витрачали гроші вкладників на особисті потреби.
«[Обвинувачені] незаконно привласнили кошти жертв для оплати особистих витрат, включно з приватними чартерними рейсами, проживанням у розкішних готелях, орендою приватних особняків, особистим кухарем і приватною охороною», — заявило міністерство США. Про це йдеться у пресрелізі Мін’юсту.
За підрахунками слідчих, у період із 6 вересня 2018 року дотепер жертви піраміди сумарно вклали кошти на суму щонайменше $11 млн, надіславши їх на біткойн-гаманець Шафрана.
Підозрювані приховували активи через міксери, знищували докази та фальсифікували записи, перешкоджаючи офіційному розслідуванню. Вони також використовували різні імена та псевдоніми для спілкування в мережі. Наприклад, Шафран представлявся як «Синій чарівник» або «Біткоїн-Йода».
Обом загрожує максимальне покарання у вигляді 20 років тюремного ув’язнення за шахрайство з використанням електронних засобів зв’язку та аналогічний термін за відмивання грошей.
Раніше суд Південного округу Нью-Йорка засудив співробітників міжнародної криптовалютної піраміди AirBit Club Скотта Г’юза, Сесілію Міллан і Карину Чайрес до термінів від одного до п’яти років в’язниці.
Нагадаємо, у листопаді прокуратура США висунула звинувачення проти засновників і керівників DeFi-проєкту SafeMoon у шахрайстві на «мільйони доларів».