Американська майнінгова компанія Marathon Digital запустить у Парагваї об’єкт із видобутку першої криптовалюти потужністю 27 МВт зі 100% споживанням відновлюваної гідроелектроенергії.
Powering up in Paraguay! We continue our international expansion with a 27 MW #Bitcoin mining project powered by 100% hydro energy. Read the full press release: https://t.co/mMQIuc6S7Z pic.twitter.com/KXa5kqfqlI
— Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA) (@MarathonDH) November 7, 2023
Партнером у реалізації проєкту виступив Penguin Infrastructure Holding.
Перша партія майнерів із загальним хешрейтом 0,3 EH/s вже перебуває на підприємстві, розташованому поруч із ГЕС «Ітайпу». Передбачається, що розгортання обладнання та підключення до мережі відбудеться протягом листопада.
Marathon планує у 2024 році розширити потужність об’єкта до 20 МВт за продуктивності в 0,8 EH/s. Надалі партнери мають намір довести показник біткоїн-ферми до 1,1 EH/s.
Підприємство в Парагваї стало другим міжнародним проєктом для Marathon після запуску спільного із Zero Two майнінгового центру в Абу-Дабі.
Відкриття об’єкта потужністю 200 МВт з імерсійним охолодженням відбулося в жовтні.
Celebrating a groundbreaking joint venture! Last month, Marathon and Zero Two proudly inaugurated our state-of-the-art 200 MW immersion-cooled #Bitcoin mining facility in the UAE. Watch the ribbon-cutting here: pic.twitter.com/e2z6Z93euA
— Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA) (@MarathonDH) November 6, 2023
Коментуючи розгортання діяльності компанії в Парагваї, голова і CEO Marathon Фред Тіль заявив:
«Після того, як за допомогою проєкту в Абу-Дабі ми довели, що можемо успішно вийти на міжнародний рівень, ми продовжуємо освоювати нові ринки з надлишком або дефіцитом енергії. Це підприємство є нашим другим глобальним розширенням і першим у Латинській Америці».
«Ітайпу» є другою за потужністю ГЕС у світі з показником 14 ГВт. Загальна генерація електроенергії в країні становить 46 ТВт-год на рік при споживанні 14 ТВт-год. У Marathon зазначили, що, попри щорічний експорт приблизно 28 ТВт-год, комунальні підприємства в цій ситуації зазнають збитків.
У компанії вважають, що майнінг дасть змогу галузі монетизувати надлишки електроенергії та знизить витрати на її передачу від генерувальних потужностей.
У жовтні американський провайдер хостингу Sazmining також запустив центр для видобутку біткоїна, що живиться від «Ітайпу». За словами президента фірми Кента Галлібертона, тариф для неї в Парагваї склав $0,047 за кВт-год — значно нижчий, ніж доступно в США.
Нагадаємо, у листопаді Marathon почала пілотний проєкт із майнінгу першої криптовалюти на поновлюваній енергії від згоряння метану, що виділяється на звалищах.