Китай посилить правила навчання ШІ-моделей

Китай представив проєкт правил роботи для компаній, що надають послуги генеративного ШІ. Вони включають обмеження на джерела даних, що використовуються для навчання моделей, пише Cointelegraph.

Документ розроблено Національним комітетом зі стандартизації інформаційної безпеки. До нього входять представники Адміністрації кіберпростору Китаю (CAC), Міністерства промисловості та інформаційних технологій, а також правоохоронних органів.

Комітет рекомендує провести оцінку безпеки контенту, використовуваного для навчання загальнодоступних моделей генеративного ШІ. Дані, що перевищують «5% у вигляді незаконної інформації та інформації, що завдає шкоди», занесуть до чорного списку.

До цієї категорії входять матеріали, що пропагують тероризм, насильство, підрив соціалістичної системи, формування шкоди репутації країни та дії, що послаблюють національну згуртованість і стабільність суспільства.

Проєкт вимагає, щоб організації отримували явну згоду від фізичних осіб, чиї особисті дані, включно з біометричною інформацією, використовуються для навчання.

Керівні принципи містять вичерпні інструкції щодо запобігання порушень, пов’язаних з інтелектуальною власністю.

Розробка правил відбулася за місяць після того, як регулятори дозволили техгігантам на кшталт Baidu представити широкій публіці своїх чат-ботів.

У квітні CAC повідомило компанії про необхідність надавати оцінки безпеки, перш ніж пропонувати продукти на базі ШІ.

У липні відомство опублікувало набір керівних принципів, що регулюють ці сервіси, які виявилися менш обтяжливими порівняно з початковим проєкт.

Нагадаємо, у січні в Китаї набув чинності закон, що забороняє створення діпфейків без дозволу суб’єкта або на шкоду національним інтересам.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *