Українців “штрафують” через низку газових порушень. Після того, як газовики знайдуть проблему, вони можуть відключити газопостачання та провести перерахунки сум в платіжках.
Найдорожча афера – врізка в трубопровід. В такому випадку помешканню після виявлення факту порушення донарахують необліковані куби за 2 роки. Але якщо господарі набули права власності на це домогосподарство менше ніж 2 роки тому, то період рахуватимуть з дня набуття такого права. Отже за два роки на таких порушників, очікує “фінансовий сюрприз” у вигляді близько 140 тис. грн.
Наступне “дороговартісне” порушення – це несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу, шляхом прихованих заходів. Тобто коли споживач хитрить, засовує якісь магніти у прилади обліку, пошкоджує пломби на приладі тощо. За таке порушення початок періоду, за який визначається об’єм необлікованого газу, рахують з дня встановлення лічильника газу та/або пошкоджених пломб. Але не більше 12 місяців. Штраф нашому умовному домогосподарству за таке порушення сягне близько 70 тис. грн.
Додаткові несанкціоновані прилади. Покарання не уникнути і власникам квартир, які досі не встановили газові лічильники. І при цьому встановили додаткові газові прилади, наприклад, ще одну газову плиту. Розмір штрафу для господаря приміщення, де проживає 4 особи, відсутнє гаряче водопостачання та є централізоване опалення та в якому таємно встановили другу газову плиту, може бути в межах 7 тис. грн.
Перевищення потужності приладів
Замінили в помешканні газовий котел на більш потужний або встановили будь-які інші газові прилади, внаслідок чого перевищили діапазон обчислення лічильника газу – чекайте на штраф. Вам буде необхідно компенсувати об’єм необлікованого газу. Його рахують, виходячи з 70% граничних об’ємів споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв максимум за 6 останніх місяців.
Також покарають за такі порушення:
Несанкціоноване відновлення споживання газу
Збільшення опалювальної площі
Несправний лічильник
“У деяких випадках газопостачання одразу не припиняють, проте змінюють режим нарахування порушнику. Тобто об’єм спожитого газу рахують не за наявним лічильником або нормами споживання, а за так званими “штрафними” граничними об’ємами споживання. Це, зокрема, може статися, якщо свідомо не допускати представників Оператора ГРМ до лічильника чи помешкання”, – зазначає видання.