Якщо ви вважаєте, що стали жертвою онлайн-шахраїв, невідкладно зверніться до кіберполіції. Якщо ваші персональні дані зловживають, зверніться до Офісу Омбудсмена України.
Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
Шахрайство в соціальних мережах — це не просто зловживання довірою; вони також порушують ваші права. У цьому твердо переконаний Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Він надав кілька рекомендацій, як захистити кошти від благодійників.
- Зведіть до мінімуму передачу особистої інформації (як вашої, так і вашої родини) на соціальних платформах. Не довіряйте малознайомим людям і перевіряйте всі повідомлення, звертаючись лише до офіційних державних органів.
- Перевірте свої джерела. Завжди з'ясовуйте, хто надає допомогу. Будьте особливо обережні з будь-якими фінансовими пропозиціями.
«Іноді шахраї можуть видавати себе за чиновників, волонтерів чи навіть за ваших знайомих. Вони масово поширюють повідомлення з посиланнями, за якими варто уникати переходу, оскільки вони можуть бути використані для компрометації акаунтів. Будьте пильні!», – наголосив Дмитро Лубінець.
Якщо ви підозрюєте, що стали жертвою онлайн-шахраїв, негайно зверніться до кіберполіції за вказаним посиланням. Крім того, якщо ваші персональні дані використовуються неправомірно, зверніться до Офісу Омбудсмена України:
- за місцезнаходженням: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8;
- електронною поштою: [email protected];
- гаряча лінія: 0800-50-17-20; 044-299-74-08.